Back To Top
Selahattin Demirtaş'a yeni soruşturma

Selahattin Demirtaş'a yeni soruşturma

 - Son Güncelleme: 20.09.2019 Cuma 17:43
Selahattin Demirtaş\'a yeni soruşturma
- A +

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahatttin Demirtaş'ın tahliye edilmesi beklenirken yeni bir gelişme yaşandı. Ankara Savcılığı, Selahattin Demirtaş hakkında 6-8 Ekim olayları ile ilgili ayrı bir soruşturma başlatarak tutuklama kararı istedi. Öte yandan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi Demirtaş'ın cezaevinde kaldığı yaklaşık 25 aylık sürenin 4 yıl 8 aylık hapis cezasından mahsubuna karar verdi.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahatttin Demirtaş, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ana davada bu suçlardan beraat etmişti.

Tutuklama kararının ardından Demirtaş tutuklu bulunduğu Kandıra Cezaevi'ndan avukatları aracılığıyla bir açıklama yaptı.

Twitter'dan dört tweet paylaşan Demirtaş, "Yargı yok, adalet yok, kanun yok, hakim yok. Sadece bize değil, hiçbirinize yok" dedi.

Demirtaş'ın açıklamaları şöyle:

1) Yargıda adalet ve reform mu? Alın size reform:

2) 6-8 Ekim’den dolayı ben ve Figen Hanım zaten 3 yıldır tutuklu yargılanıyorduk. Bu sabah Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aynı suçlamaya dair, yasaya aykırı olarak ben ve Figen Hanım hakkında ayrı bir soruşturma üzerinden tutuklamaya sevk kararı çıkardı.

19-09/20/screenshot_2.jpg

3) Yani yargı yok, adalet yok, kanun yok, hakim yok. Sadece bize değil, hiçbirinize yok.

19-09/20/screenshot_3.jpg

4) Biz iyiyiz, moralliyiz, haklıyız, suçsuzuz ve güçlüyüz. Herkese selamlarımızı, sevgilerimizi gönderiyoruz.

19-09/20/screenshot_4.jpg

Öte yandan İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde kaldığı yaklaşık 25 aylık sürenin 4 yıl 8 aylık hapis cezasından mahsubuna karar verdi.
 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN