Selçuk Özdağ'dan Soylu'ya istifa çağrısı

Selçuk Özdağ'dan Soylu'ya istifa çağrısı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Sedat Peker’in iddialarının ardından Mehmet Ağar ile oğlunun görevlerinden istifa ettiğini hatırlatarak, Soylu’ya olayın neden araştırılmadığını ve savcıların neden harekete geçmediğini sordu. Sezgin Baran Korkmaz ile Veyis Ateş arasında geçtiği iddia edilen ‘10 milyon dolar’ konuşmasına tepki gösteren Özdağ, “İçişleri Bakanlığı kamera kayıtlarını niçin yayımlamıyor?” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları üzerinden tepki gösterdi. Soylu’nun Peker’in açıklamaları için ‘kale alınmamalı’ sözlerini hatırlatan Özdağ, iddiaların ardından Mehmet Ağar ve oğlunun Yalıkavak Marina’daki görevinden neden istifa ettiğini sordu.

Özdağ Soylu’yu istifaya davet ederek, “Sezgin Baran Korkmaz’ın bir tarihte İçişleri Bakanlığı'na geldiğini, 1 gün sonra yurt dışına çıktığı iddia ve ifşaatını Peker açıklamasaydı kamuoyu bilecek miydi? Doğru veya yanlışlığı için savcılar niçin görevde değil? İçişleri bakanlığı kamera kayıtlarını niçin yayımlamıyor?” ifadelerini kullandı.

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Sedat Peker’i kale almayalım diyordu İçişleri Bakanı S.Soylu. Ama iddia v ifşaatlarıyla bazı hususlar ortaya çıkmadı mı? A-Mehmet Ağar Yalıkavak Marina’nın Yönetim Kurulu Başkanıdır açıklamasıyla kamuoyu bu görevi öğrenmedi mi?

"HANİ VATANDAŞLAR KALE ALMAMALIYDI?"

Sonrası Malum. Bu göreve gelmek meşru, hukuki ise niçin Mehmet Ağar bu görevinden istifa etti? Şayet bu görevi ifa etmek doğru değil idiyse niçin bu göreve getirildi, niçin kabul etti? Bu konuyu gündeme getiren Peker’in iddia ve ifşaatlarıyla bu gelişmeler olmadı mı? Hani vatandaşlar olarak kale almayalımdı?

Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’ın Yalıkavak Marina Yönetim Kurulu üyesi olduğunu kamuoyu Peker’in iddia ve ifşaatlarıyla öğrenmedi mi? Sonrası mı? Malum; Tolga Ağar istifa etti. Bu görevi kabul etmek doğru ise niçin istifa etti, yanlış ise görevi niçin kabul etti?

"10 MİLYON DOLAR KONULU KONUŞMAYI KİM BİLİYORDU?"

Sezgin Baran Korkmaz adını kaç kişi biliyordu? Peker’in iddia ve ifşaatlarıyla tüm kamuoyu öğrenmedi mi? SBK ve Veyis Ateş arasında geçtiği söylenen (iddia) 10 milyon dolar konulu konuşmayı kim biliyordu? Bunlar doğru ise Savcılar nerede?

Korkmaz’ın bir tarihte İçişleri Bakanlığı'na geldiğini,1 gün sonra yurt dışına çıktığı iddia ve ifşaatını Peker açıklamasaydı kamuoyu bilecek miydi? Doğru veya yanlışlığı için savcılar niçin görevde değil? İçişleri bakanlığı kamera kayıtlarını niçin yayımlamıyor?

O malum otelin serencamını, o otelde kimlerin kaldığını Peker’in iddiaları veya ifşaatları olmasaydı kamuoyu nasıl bilecekti? Hani Peker’i kale almayacaktı kamuoyu Sn. Soylu...

"BAKANLIK GÖREVİNDE KALMAMALISINIZ"

SBK Avusturya’da gözaltına alındı, Peker Kamuoyunun gündemine getirmeden önce niçin gözaltına alınmadı da şimdi gözaltına alındı? Peker’in iddia veya ifşaatları ile bazı kirli ilişkiler ortaya saçıldı. Şimdi gelelim sadede, Soylu bakanlık görevinde kalmamalısınız!

Derhal hem de hiç vakit geçirmeden istifa etmelisiniz ve yargılanma talebinde bulunmalı aklanmalı öyle gelmeli veya suçlu iseniz cezanızı çekmelisiniz.

"DEVLETİMİZİN İTİBARINI KORUMAK İÇİN SAVCILAR GÖREVE"

Sn. Cumhurbaşkanı hem Soylu’yu görevden almalı ve aklan gel demeli hem de Ruhsar Pekcan’ın yargılanma yolunu açması için TBMM de ki grubuna görev vermelidir. Çok şey mi istiyoruz? Siyaset kurumunu, devletimizin itibarını korumak için Savcılar göreve...

10-Mafyada her ay 10 bin dolar alan siyasetçi konusunu da Peker sayesinde dolaylıda olsa kamuoyu öğrenmedi mi? Hani Peker dikkate alınacak bir kişi değildi? Ya bugün gereği yapılır ya da yarın yapılacağından tüm kamuoyu emin olsun. Gereğini hukukla yapacağız.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN