Back To Top
'Sen çocuklara mont al ben davayı geri alayım'

'Sen çocuklara mont al ben davayı geri alayım'

 - Son Güncelleme: 10.02.2019 Pazar 02:44
\'Sen çocuklara mont al ben davayı geri alayım\'
- A +

Antalya Barosu’na kayıtlı avukat Fırat Kılıç, müvekkili adına icra takibinde bulunurken, borçlu N.Y.’nin sözlü tehdit ve hakaretlerine maruz kaldı. Olay yargıya taşınınca N.Y. 1 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Ceza ertelendi ancak sanık başka suç işleyince dosya yeniden açıldı. Uzlaşma Bürosu devreye girince Avukat Kılıç “Mezun olduğum okuldaki 31 öğrenciye mont alırsa şikayetimi çekerim” dedi. Montlar çocuklara teslim edildi, dava düştü.

Antalya Barosu’na kayıtlı Avukat Fırat Kılıç, müvekkili adına icra takibinde bulunurken, borçlu N.Y’nin sözlü tehdit ve hakaretlerine maruz kaldı. Fırat Kılıç’ın olayı yargıya taşıması sonucu N.Y., 1 yıl 6 ay hapis cezası aldı. N.Y.’nin cezası 5 yıl ertelendi. Bir süre sonra N.Y. başka bir suça karışınca, ertelenen dosyası yeniden açıldı. Uzlaşma Bürosu tarafından aranan avukat Kılıç’a, N.Y. ile uzlaşıp uzlaşmayacağı soruldu. Avukat Kılıç, 25 yıl önce mezun olduğu Şehit Kahraman Çelikbaş İlkokulu’nda okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere mont alınması şartıyla uzlaşabileceğini söyledi. N.Y., avukat Fırat Kılıç’ın talebini kabul etti ve uzlaştırmacı nezaretinde, 3 bin TL değerinde 31 mont alıp okul müdürüne teslim etti. 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN