Back To Top
Sevgilisinin eşini öldüren sanıktan mahkeme heyetine garip sözler: Sizi çok seviyorum

Sevgilisinin eşini öldüren sanıktan mahkeme heyetine garip sözler: Sizi çok seviyorum

 - Son Güncelleme: 15.01.2020 Çarşamba 14:39
Sevgilisinin eşini öldüren sanıktan mahkeme heyetine garip sözler: Sizi çok seviyorum
- A +

Beraber plan yaparak kız arkadaşının eşini öldüren adam, görülen davada mahkeme heyetine, "İyi ki beni sizin mahkemeniz yargılıyor, sizi kim kandırabilir? Sizi çok seviyorum" sözleri dikkat çekti.

İzmit'te, 5 Kasım 2018 günü yaşanan olayda iddiaya göre, Sibel Güntaç (32), plan yapıp, sevgilisi Fahrettin Özcan'a (42) eşi Hüsnü Güntaç'ı (32) öldürttü. Fahrettin Özcan, Hüsnü Güntaç'ı evinde başından tabancayla vurdu. Sevgililer daha sonra cesedi ormanlık alanda toprağa gömdü. Kısa sürede yakalanan Sibel Güntaç ve Fahrettin Özcan tutuklandı.

"SİZİ KİM KANDIRABİLİR? SİZİ ÇOK SEVİYORUM"

Kocaeli Adliyesi 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklar Fahrettin Özcan ve Sibel Güntaç ile avukatları katıldı. Mahkemede söz alan tutuklu sanık Fahrettin Özcan, hakkındaki suçlamaları reddederek, "Duygusallık yaparak işten kurtulmaya çalışıyorlar. Ben kimseyi öldürmedim. İyi ki beni sizin mahkemeniz yargılıyor, sizi kim kandırabilir? Sizi çok seviyorum." diye savunma yaptı.

20-01/15/sevgilisinin-esini-olduren-sanik-iyi-ki-beni-sizin-mahkemeniz-yargiliyor_4368_dhaphoto2.jpg

"DAVANIN KARARINA GÖRE CEZASINI ÇEKER"

Sibel Güntaç'ın avukatı, Sibel Güntaç'ın çocuklarının çok küçük yaşlarda olduğunu ve psikolojilerinin olumsuz etkilendiğini ifade ederek, "Sibel, uzun süredir mağdur durumda. Sibel'in tüm tedbirler uygulanarak en azından ev hapsinde tutulmasını istiyoruz. Çocuklarına yaşlı olan anneanneleri bakıyor. Çocuklar küçükler ve zaten babalarını kaybetmişler. Her türlü koşulu uygularsınız. Zaten kaçamaz, davanın kararına göre tekrar cezasını çeker. Çocuklar zaten babalarını kaybetti. Çocuklar için annemiz, babamızı öldürdü algısı çok kötü bir durum. Çocukları düşünerek bir tahliye kararı verilmesini talep ediyorum" dedi.

20-01/15/sevgilisinin-esini-olduren-sanik-iyi-ki-beni-sizin-mahkemeniz-yargiliyor_4368_dhaphoto5.jpg

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, davayı 1 Nisan tarihine erteledi.

KOCAELİ/DHA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN