Back To Top
Son dakika! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı

Son dakika! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı

 - Son Güncelleme: 09.08.2019 Cuma 12:18
Son dakika! 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapıldı
- A +

Toplam 46 bin 804 kişinin başvuruda bulunduğu sözleşmeli öğretmen atama sonuçları, adayların da katılım gerçekleştirdiği salonda canlı yayında gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da bulunduğu salonda, ataması gerçekleşen birçok adayın gözyaşlarını tutamadığı görüntülere yansıdı.

20 bin sözleşmeli öğretmenin atama süreci bugün tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katılımıyla gerçekleştirilen kura çekilişine, öğretmen adayları ve yakınları da katılım sağladı.

19-08/09/aw775196_06.jpg

46 bin 804 adayın başvuruda bulunduğu sözleşmeli öğretmen atama sürecinde, 20 bin kişinin ataması tamamlandı.

19-08/09/aw775196_03.jpg

Atama sürecinde salonda bulunan ve ataması gerçekleşen öğretmenler, yakınları ile duygusal dakikalar yaşadı. Peki, sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarıinternet üzerinden nereden öğrenilebilecek? İşte, o detaylar

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLEBİLECEK?

Öğretmen adayları, kura sonuçlarının tamamlanıp sisteme yüklenmesinin ardından sonuçları personel genel müdürlüğü internet sitesinden öğrenebilecek. Atama sonuç sorgulama ekranı yayımlandığı an MEB'in resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek.

19-08/09/aw775196_02.jpg

ATAMA SONUÇ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Sözleşmeli öğretmen ataması canlı yayın ile yapıldıSözleşmeli öğretmenlik atamaları için kura çekilişi bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimine göre, 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması bugün bilgisayar kurası ile gerçekleştirildi. Ataması yapılan öğretmen adayları, kura ekranında isimlerini görünce gözyaşlarını tutamadıTercih süresi sonunda branşlara ayrılan kontenjanların biri hariç tamamı dolarken, hemen hemen bütün branşlarda atanacak öğretmen sayısının birkaç katı oranında başvuru yapılmıştı.

19-08/09/aw775196_04.jpg

ATAMASI GERÇEKLEŞEN ÖĞRETMENLER EYLÜL AYINDA GÖREVE BAŞLAYACAK

Ataması gerçekleşen öğretmenler, 2 Eylül tarihinde göreve başlayacak. Sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlardan göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecek:

Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),

Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),

Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.

Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

19-08/09/aw775196_14.jpg

GÖREVE BAŞLAMAYANLAR BİR YIL SÜREYLE ATANAMAYACAK

Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın süresi içerisinde göreve başlayamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hâli iki ayı aştığı takdirde bu kişilerin atamaları iptal edilecek.

19-08/09/aw775196_15.jpg

Ataması iptal edilenler, bir yıl süreyle sözleşmeli öğretmenlik pozisyonlarına atanmak üzere başvuruda bulunamayacak.

Atama şartlarını taşımadıklarının anlaşılması nedeniyle atamaları iptal edilenler ile süresi içinde göreve başlamayanların yerine sözlü sınav sonuçlarının kesinleştiği tarihten itibaren altı aylık süre içinde puan üstünlüğüne göre atama yapılabilecek.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN