Back To Top
Son dakika! 2018 KPSS sonuçları açıklandı! (KPSS sonuç sorgulama ekranı)

Son dakika! 2018 KPSS sonuçları açıklandı! (KPSS sonuç sorgulama ekranı)

 - Son Güncelleme: 29.08.2018 Çarşamba 17:16
Son dakika! 2018 KPSS sonuçları açıklandı! (KPSS sonuç sorgulama ekranı)
- A +

ÖSYM 14 Ağustos'ta yapılan 2018 KPSS lisans sonuçlarını açıkladı. On binlerce kişinin beklediği KPSS sonuçları "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinde erişime açıldı. Adaylar KPSS 2018 sonuçlarını bu adrese şifre ve kimlik bilgilerini girerek öğrenebilecek.

On binlerce kişinin merakla beklediği 2018 KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. KPSS sonuçlarını her zaman olduğu gibi sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilecek. Kamu Personeli olmak bekleyen adaylar bundan sonra puanlarına göre memur alımlarına başvurabilecek. İşte KPSS sonuçları ile ilgili detaylar....

2018 KPSS sonuçları ÖSYM'nin internetki KPSS sonuç sorgula ekranından öğrenilebilecek. https://ais.osym.gov.tr adresindeki KPSS sonuç sorgulama ekranına adayların kimlik bilgilerini ve şifrelerini girmeleri yeterli olacak. 

2018 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) Lisans Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumuna 1 milyon 234 bin 617 aday katılmıştı. Kamuya personel alımının ön koşulları arasında yer alan KPSS genel kültür ve genel yetenek testi ve Eğitim bilimleri testinin sonuçlarının 31 Ağustosta açıklanması bekleniyordu. ÖSYM KPSS lisans sonuçlarını bugün açıklayarak sürpriz yapı. 

Aşağıdaki adrese tıklayarak 2018 KPSS sonuçlarını öğrenebilirsiniz. 

KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

18-08/29/kpss.jpg
2018 KPSS sonuçlarını öğrenebilmek için açılan ekrana T.C kimlik numarası ile aday şifresini girmeniz yeterdi. Bundan sonraki aşama ise puanınıza göre memur alımlarına başvurmak. 

Son dakika- Ayrıntılar geliyor...

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN