25.01.2020  11:45

Son dakika! Azize 17 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı

Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü Azize, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. Görevli, Azize'ye "Azize, sen bir annesin. Sen daha güçlü olacaksın. Ağlamıyorsun, sakin oluyorsun, hepsine destek oluyorsun" seslenmişti.

+
-

Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü Azize, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı.

Merkez Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki çöken binada, AFAD, UMKE ve Jandarma başta olmak üzere ekiplerin yürüttüğü çalışmalarda, bir kadın 17 saat sonra yaralı kurtarıldı. 

20-01/25/ana-manset-2-1579957144.jpg

Yaralı kadın, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. Kurtarılan kadının, UMKE personelinin telefonla görüştüğü Azize Çelik olduğu öğrenildi.

Elazığ ve Malatya'yı vuran depremde çok sayıda vatandaşı hayatını kaybetti. Olağanüstü seferberliğin ilan edildiği bölgede arama kurtarma ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ederken bir sağlık görevlisinin enkaz altında kalan vatandaşla yaptığı telefon konuşması kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

"SEN DAHA GÜÇLÜ OLACAKSIN"

Telefonda enkaz altındaki Azize isimli kadını sakinleştirmeye çalışan görevli, "Azize, sen bir annesin. Sen daha güçlü olacaksın. Ağlamıyorsun, sakin oluyorsun, hepsine destek oluyorsun" ifadelerini kullandı.

"HİÇ KİMSE SUSMASIN"

Arama kurtarma ekipleri Azize'ye "Azize bizi duyur musun? Komşularına seslenir misin? Konuşabilen herkese seslen. Hiç kimse uyumasın. Biz yukarıdayız. Burnundan nefes al ağzından nefes ver. Hiç kimse susmasın aşağıda. Aşağıdaki herkesin annesi sensin. Tek iletişim kurduğumuz kişi sensin. Sen daha güçlü olacaksın. Senden tek istediğim şey o teyzeye seslen. Onu konuşturmaya çalış" dedi.

Azizenin kurtarılması ile enkazdan sağ çıkarılanların sayısı 41 oldu. 

 

 

DİĞER HABERLER
İbadete açılması hayırlı olsun
İYİ Partili vekilin kızından 'naklen' suç
Gri listede aranan terörist etkisiz hale getirildi
Tarihi fotoğraflar
CHP'li eski belediye başkanı hayatını kaybetti
Semiha Yıldırım'a hakaret eden Levent Özeren tutuklandı
İstanbul'da yeni taksi sistemi nasıl olacak?