14.02.2020  09:49

Son dakika! Burhan Kuzu'ya 'Zindaşti' incelemesi

Son dakika haberi... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'nun 'yargıya baskı yaptığı' iddiaları ile inceleme başlattı. Kuzu'nun, 'suç örgütü liderliği ve cinayete azmettirme' suçlarından tutuklanan İranlı Zindaşti'nin tahliye edilmesi için yargı mensuplarına baskı yaptığı iddia edilmişti.

+
-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'nun 'yargıya baskı yaptığı' iddialarına ilişkin inceleme başlattı.

ZİNDAŞİ İDDİALARI İNCELENECEK

Başsavcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 'suç örgütü liderliği ve cinayete azmettirme' suçlarından tutuklanan İranlı Naci Şerifi Zindaşti'nin tahliye edilmesi için yargı mensuplarına baskı yaptığı iddia edilen eski AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu ile ilgili inceleme başlatıldı.

HSK'DAN İSTANBUL'A EVRAK

İncelemenin, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK), 'Burhan Kuzu'nun yargı mensuplarına baskı yaptığı' iddialarına ilişkin bir evrakı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na göndermesi üzerine başlatıldığı belirtilirken, dosya için özel soruşturma bürosundan bir savcının görevlendirildiği öğrenildi.

İSTANBUL/AA

GÜNÜN VİDEOSU

Açız aç.. Açlıktan ölelim mi?

Çin yönetiminin soykırım politikaları uyguladığı Doğu Türkistan''da bulunan Gulca kentinde, Uygur Türkleri adeta açlığa terk edildi. Koronavirüs nedeniyle karantina uygulanan şehirde bir Uygur Türkü baba ''''Açız, açız! Açlıktan ölelim mi?'''' diyerek isyan etti...

DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanlığından İdlib açıklaması
Cinayette sır perdesi aralandı
İşveç'ten Konya'ya acı son
İBB Başkanı İmamoğlu, kampa girdi
Kuvvetli yağış uyarısı
Kocaeli'de torbacılara darbe
KKTC'de 'koronavirüs' alarmı