Back To Top
Son dakika! CHP'de muhalefetten yönetime imza daveti

Son dakika! CHP'de muhalefetten yönetime imza daveti

 - Son Güncelleme: 24.07.2018 Salı 19:40
Son dakika! CHP\'de muhalefetten yönetime imza daveti
- A +

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, olağanüstü kurultay için gerekli olan yeter sayıda imzalarının toplandığını açıkladı. Tüzün, “MYK üyeleri imzaları görebilir” dedi.

CHP'de 24 Haziran seçimlerinin ardından İnce'ye yakın parti içi muhalefet genel başkan seçimli olağanüstü kurultay için delegelerden imza toplamaya başlamıştı.

Tüzün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Olağanüstü Kurultay için gerekli olan yeter sayıda imza an itibariyle toplanmıştır. İmza toplama süresinin bitimi olan Pazartesi günü saat 1700'ye kadar imza almaya devam edeceğiz" dedi.

Görmek isteyen MYK üyelerinin istediği saatte imzaları görebileceğini belirtti.

CHP tüzüğüne göre seçimli olağanüstü kurultay için toplam delegelerin yarısının noterli imzası gerekiyor. Muhalifler bu sayının yaklaşık 625 olduğunu belirtiyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bugün grup toplantısından sonra yaptığı açıklamada değişim sinyali vermiştir. Kılıçdaroğlu'nun açıklaması 'kurultay sinyali' olarak yorumlanmıştı.

18-07/24/manset-copy-1532439332-1532450399.jpg

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN