23.01.2020  11:41

Son dakika! Gelecek Partisi'nden BİSAV'a kayyum kararına çok sert tepki

Gelecek Partisi'nden BİSAV'a kayyum kararına çok sert tepki tepki geldi. Parti Sözcüsü Selim Temurci, kararı sert sözlerle eleştirdi: "FETÖ kapatamadı, 28 Şubatçılar buraya dokunmadı yada dokunamadı. Binlerce gencimizin yetişmesine vesile olan bir kurumdan bahsediyoruz ve bu kurumun yok edilişini hep birlikte görüyoruz.

+
-

Gelecek Partisi'nden BİSAV'a kayyum kararına çok sert tepki tepki geldi. Haftalık basın toplantısı için kameraların karşısına geçen Gelecek Partisi Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, Bilim ve Sanat Vakfı'na atanan kayyum kararı için sert konuştu.

Temurci şunları kaydetti: "Bilim ve Sanat Vakfı onbinlerce gencimizin yetişmesine vesile olan bir kurum. Bunu hedefinde olmasına rağmen FETÖ kapatamadı, 28 Şubat'ta da kapatılmadı ya da kapatılamadı. Bu kararı verenlerin bu kararı neden verdiğini 82 milyon biliyor.

Biz parti kurduk, arsızlık, yolsuzluk, kayırmacılık yapmadık. Bu ülkenin daha iyi yönetilmesini istedik. Adaletsizliğe, hukuksuzluğa karşı çıktık. İnsanların nefes alamadığı bir ortamda Gelecek Partisi'ni milletimizin önüne bir ümit olarak koyduk. Bu hataysa bizi yargılayın."

AÇIKLAMALARIN TAMAMI İÇİN:

NE OLMUŞTU?

Kurucuları arasında eski başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun olduğu Bilim ve Sanat Vakfı'na (BİSAV) kayyum atanmıştı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü de 3 kişilik geçici kayyum heyeti Bilim Sanat Vakfı'nın yönetimini devraldığı açıklamıştı. Daha önce de vakfa ait İstanbul Şehir Üniversitesi'nin yönetimine el konulmuştu.

BİSAV'a el koyulmasına siyasetçi, yazar, akademisyen, aydınlar ve sivil toplum kuruluşlarından peş peşe sert tepki gelmişti.

GÜNÜN VİDEOSU

Türk zırhlısından destansı manevra

Suriye''de, 15 tonluk zırhlı muharebe aracımız ZMA-15, 125 mm’lik topa sahip, 45 tonluk, Rus T-72 tankını kovaladı.

DİĞER HABERLER
Bakan Koca'dan koronavirüs açıklaması
Emniyet'ten Ataklı açıklaması
Antalya'da FETÖ operasyonu: 11 gözaltı
Tuzla Sanayi Sitesi'nde yangın
Bahçelievler'de koronavirüs şüphesi
Otel planı İBB'den döndü
Şüphe vardı, uçağı indirtmedik