17.02.2020  20:36

Son dakika haberi: Van'da art arda deprem | Son depremler

Van'ın Tuşba ilçesi iki dakika arayla depremlerle sallandı. AFAD verilerine göre, ilk deprem 23:16'da 4,1 büyüklüğünde meydana gelirken, ikinci deprem 23:18'de 3,7 büyüklüğünde meydana geldi. Deprem, Van'ın yanısıra çevre illerde de hissedildi. 

+
-

Dün akşam saatlerinde 4,7 ile sallanan Van'da yine deprem oldu. Van'ın Tuşba ilçesinde, 2 dakika arayla Richter ölçeğine göre 4.1 ve 3.7 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Van ve Hakkari'den de hissedilen depremler kısa süreli endişe yarattı.

PEŞ PEŞE 2 DEPREM OLDU

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, saat 23.16'da merkez üssü Tuşba ilçesi olan Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Ardından saat 23.18'de büyüklüğü 3.7 olan ikinci bir sarsıntı daha meydana geldi. İlk deprem yerin 10.14 kilometre, ikincisi ise 7.77 kilometre derinliğinde meydana geldi. Kandilli'den alınan bilgiye göre, saat 23.16'da merkez üssü Van'ın Tuşba ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

VAN DÜN DE SALLANMIŞTI

Kandilli Rasathanesi'ne göre deprem, Van'ın İran sınırındaki Başkale ilçesinde dün saat 21:02'de Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde meydana gelmişti. Van ve çevresinde hissedilen depremde vatandaşlar panikle sokaklara çıkmıştı.


 

DİĞER HABERLER
Müdür yardımcısı görevden alındı
Kadın polisin zor anları
Yüzüne öksürüp gasp etmeye çalıştı
Koronavirüse karşı Toplum Bilimleri Kurulu da hizmet veriyor
Yıkanmalı ve kefenlenmeli
Sağlık Bakanlığı son verileri açıkladı
LGS örnek soru kitapçığı yayınlandı