Back To Top
Son dakika! Kılıçdaroğlu: Saldırı ülkenin bütünlüğüne yapılmıştır

Son dakika! Kılıçdaroğlu: Saldırı ülkenin bütünlüğüne yapılmıştır

 - Son Güncelleme: 21.04.2019 Pazar 17:59
Son dakika! Kılıçdaroğlu: Saldırı ülkenin bütünlüğüne yapılmıştır
- A +

CHP lideri Kılıçdaroğlu şehit cenazesindeki saldırının ardından parti genel merkezi önünde konuştu. Kılıçdaroğlu "Bu ülkenin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Şehitler bizim çocuğumuz. Saldırı ülkenin bütünlüğüne yapılmıştır" dedi.

Ankara Çubuk'ta şehit cenazesinde saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi önünde konuştu. Saldırıyı 'tezgah' olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, saldırganların ise dışarıdan geldiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle: 

Ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozamayacaklar. Hiç kimse unutmasın Kuva-i Milliyecilerin CHP’nin Genel Başkanıyım. Bu ülke için canını feda edecek biri varsa o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

Şavşat'tan Ardavuç'a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım. Aynı saldırıya bugün de uğradım. Bir milim geri adım atmayacağım. Şehit cenazesine gitmemi niçin istemiyorlar? Sanıyorlar ki saldıracağız, Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesine katılmasın. Katılacağım, o şehitler 82 milyonun şehidi. Bunların cenazeye, ezana da saygısı yok. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz. Biz şehitler arasında hiçbir zaman ayrım yapmadık. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz?

Uğradığım saldırı beni üzmedi. Biz her zaman hakkı, hukuku savunduk. Beni üzen şey şehide saygısızlıktır. Şehidimizin namazı bile doğru dürüst kılınmadı.

DIŞARIDAN GELENLERİN TEZGAHI

Benim için dar ağaçları kurdular. Size söz veriyorum, bir canım var o da bu ülkenin bekası, kalkınması, çocukların güzel günleri için vermeye hazırım. Hiçbir saldırı biri yıldıramaz.

Bu o köye dışarıdan gelenlerin saldırısıdır, tezgahıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıldıramayacaklar. Biz asla vazgeçmeyeceğiz, bu ülkeye baharı getireceğiz. Ben bu ülkenin insanına güveniyorum. Biz hep birlikte bu ülkenin kuruluşundaki değerlere sahip çıkacağız.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN