Back To Top
Son dakika MEB Özel okul teşvik sonuçları açıklandı! Tıkla 2018 Teşvik sonuçları öğren!

Son dakika MEB Özel okul teşvik sonuçları açıklandı! Tıkla 2018 Teşvik sonuçları öğren!

Son dakika MEB Özel okul teşvik sonuçları açıklandı! Tıkla 2018 Teşvik sonuçları öğren!
- A +

MEB Özel okul teşvik sonuçlarını açıkladı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği 2018 Teşvik sonuçları az önce belli oldu. Devlet desteği ile özel okullarda eğitim alacak öğrencilerin teşvik sonuçları basvurular.meb.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Özel okul teşvik sonuçlarını öğrenmek için sayfamıza bakmanız yeterli.

Özel okul teşvik sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından alınan teşvik başvuru sonuçları dakikalar önce belli oldu. Devlet desteği alarak eğitimlerini özel okullarda sürdürecek olan öğrencilerin teşvik başvuruları basvurular.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı. Özel okul teşvik sonuçlarını öğrenmek ve detayları incelemek için yazımızın detaylarını inceleyebilirsiniz. 

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Özel Okul Teşvik sonuçları başvurular.meb.gov.tr adresi üzerinden erişime açıldı. Özel Okul Teşvik sonuçlarını sorgulamak isteyen adaylar bu adres üzerinden TC kimlik numarası ve başvuru güvenlik numaralarını girdikten sonra sorgulama yapabilecek.

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖZEL OKUL TEŞVİK DESTEĞİ BAŞVURU VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

07 Eylül 2018 - Tercih İşlemi Yapabilecek Öğrencilerin İlanı

07 -14 Eylül 2018 - Öğrencilerin Tercih İşlemleri

17 Eylül 2018 - Yerleştirme Sonuçlarının İlanı

17-21 - Eylül 2018 Nakil ve Kesin Kayıt İşlemleri

24 Eylül 2018 - Ek Yerleştirme Sonuçlarının İlanı

24-28 Eylül 2018 - Ek Yerleştirme Kayıt İşlemleri

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

a) Eğitim ve öğretim desteği yerleştirme işlemlerinde, yerleştirme puanları her sınıf seviyesinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.

b) Eğitim ve öğretim desteği verilecek öğrencilerin tespitinde Eğitim ve Öğretim Desteği Verilebilecek Öğrencilerin Tespit Formu’nda (Ek-12) belirlenen toplam puanda eşitlik olması durumunda, öncelikle bir önceki yılın yılsonu başarı puanı yüksek olan, eşitliğin bozulmaması durumunda özürsüz devamsızlığı az olan öğrenci tercih edilecektir. Eşitliğin yine bozulmaması halinde ise yaşı küçük olan öğrenci tercih edilecektir.

c) Sınıf seviyelerinin her birine okulun destek kontenjanının yüzde 25’i kadar öğrenci yerleştirilir. Her sınıf seviyesine bina kontenjanının yüzde 25’inden fazla öğrenci yerleşemeyecektir.

ç) Temel liselerde 9, 10 ve 11’inci sınıf seviyesinin her birine, okulun eğitim ve öğretim desteği kontenjanının yüzde 20'si kadar; 12’nci sınıf seviyesine ise okulun destek kontenjanının yüzde 40'ı kadar öğrenci yerleştirilecektir.

d) Bina kontenjanlarının boş kalan bölümlerine, özel okulu dışarıdan tercih eden öğrenciler ve özel okula kayıtlı olan öğrencilerden en yüksek puana göre öğrenciler yerleştirilecek olup, okulun bina kontenjanının dolması halinde ilgili özel okula kayıtlı öğrencilerden puan üstünlüğüne göre yerleştirme işlemi yapılacaktır.

e) Öğrencilerin tercihleri sonucunda ilgili özel okul için iki yerleştirme puanı ilan edilecektir. Yerleştirmede oluşan en düşük puanlar; kurum dışından yerleşen öğrenci ile okulun kayıtlı öğrencisinin en düşük puanları olacaktır.

f) Okulların eğitim ve öğretim destekli kontenjanlarının üzerinde destek kapsamında yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.

g) Ek Yerleştirme işlemi için ayrıca tercih alınmayacak olup ilk tercihlere göre okulların boş kalan kontenjanlarına yukarıdaki esaslar doğrultusunda yerleştirme yapılacaktır.

2018-2019 TEŞVİK DESTEĞİ NE KADAR?

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, 5580 sayılı Kanun kapsamında açılan özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve temel lise türlerinde öğrenim görecek her bir öğrenciye verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları ile ilk defa destek verilecek öğrenci sayıları belirlendi.

Bu kapsamda, okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 3 bin 290'ar lira, ilkokullardaki 15 bin öğrenciye 3 bin 960'ar lira, ortaokullar ve liselerdeki 15 biner öğrenciye 4 bin 610'ar lira ile temel liselerdeki 24 bin öğrenciye 3 bin 960'ar lira olmak üzere, toplam 75 bin öğrenciye, bu yıl ilk kez eğitim öğretim desteği verilecek.

MEB Özel okul teşvik sonuçlarını açıkladı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği 2018 Teşvik sonuçları az önce belli oldu. Devlet desteği ile özel okullarda eğitim alacak öğrencilerin teşvik sonuçları basvurular.meb.gov.tr üzerinden erişime açıldı. Teşvik sonuçlarını öğrenmek için sayfamıza bakmanız yeterli.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN