Back To Top
Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den af açıklaması

Son dakika! MHP lideri Bahçeli'den af açıklaması

 - Son Güncelleme: 11.11.2018 Pazar 15:49
Son dakika! MHP lideri Bahçeli\'den af açıklaması
- A +

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'Uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?' diyerek kapıyı kapattığı af tasarısıyla ilgili MHP lideri Bahçeli'den yeni açıklama geldi. Bahçeli, "MHP olarak af yasası ile ilgili teklifi Meclise verdik. Mecliste Adalet Komisyonunda görüşülmesini bekliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Şimdi birileri çıkarmış af, ne affı? Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?" diyerek kapıyı kapattığı MHP'nin af taklifi ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yeni bir açıklama geldi. 

Mahkum Yakınları Derneği (MAYAD) üyeleri ile sohbet eden Bahçeli, “MHP olarak af yasası ile ilgili teklifi Meclise verdik. Mecliste Adalet Komisyonunda görüşülmesini bekliyoruz. 50 vekilimizle olayları takip ediyoruz. Fakat 50 vekille yasayı çıkarmak mümkün değil. Buraya kadar gelmeniz memnuniyet vermiştir. Birbirinizi incitmeyin. Sırası gelince gereği yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

'MEMLEKET MESELESİ'

Bir vatandaşın “24 Haziran’da sizin sözünüze güvenerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verdik” demesi üzerine Bahçeli, “Tekrar oy ver, istersen de verme. Bu durumun oyla alakası yok. Bu olay memleket meselesi. Biz oy için yapmıyoruz, bir daha ağzınızda bunu duyarsam yasayı geri çekerim” şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Bahçeli, sert geçen 'af' tartışmalarının ardından yerel seçimlerde yapılacak olan ittifakı bitirdiklerini şu sözlerle açıklamıştı:

"Bu kronikleşmiş süreci uzatmanın anlamı ve alemi yoktur. Herhangi bir ittifak beklentimiz ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. Zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz."

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN