Back To Top
Son dakika! MSB'den 'ateşkes' açıklaması: Libya ve İdlib'de sakinlik hakim

Son dakika! MSB'den 'ateşkes' açıklaması: Libya ve İdlib'de sakinlik hakim

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 14:46
Son dakika! MSB\'den \'ateşkes\' açıklaması: Libya ve İdlib\'de sakinlik hakim
- A +

Türkiye ve Rusya'nın çağrısının ardından hem Suriye hem de Libya'da başlayan ateşkese ilişkin MSB'den açıklama geldi. Twitter'dan son durumla ilgili paylaşım yapan Bakanlık "Libya ve İdlib'deki ateşkes ilanından itibaren tarafların ateşkese uyma gayreti içerisinde oldukları, münferit bir veya iki olay dışında durumun sakin olduğu gözlemlenmektedir" ifadelerini kullandı.

Türkiye ve Rusya'nın çağrısının ardından hem Suriye hem de Libya'da başlayan ateşkese ilişkin MSB'den açıklama geldi. Bakanlık'tan yapılan açıklamada, Libya ve İdlib'deki ateşkesin yakından takip edildiği belirtildi.

İstanbul'da 8 Ocak'ta icra edilen Türkiye ve Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanları zirvesinde, Libya ve İdlib'de ateşkes ilan edilmesi kararı alındığı ve taraflara ateşkes çağrısı yapıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"ATEŞKES SÜRECİ YAKINDA TAKİP EDİLİYOR"

"Libya ve İdlib'de 12 Ocak 2020 saat 00.01'den itibaren ateşkes uygulaması başlamıştır. Her iki bölgede uygulamaya konulan ateşkes, saldırıları durdurarak, can kayıpları ile göç akımlarını önlemek, hayatın yeniden normale döndürülmesine katkı sağlamak suretiyle istikrar ve barışın tesis edilmesi yönünde atılmış önemli bir adımdır. Her iki bölgede ateşkesin ilanından itibaren tarafların ateşkese uyma gayreti içerisinde oldukları, münferit bir iki olay dışında durumun sakin olduğu gözlenmektedir. Ateşkes uygulamaları yakından takip edilmektedir."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN