Back To Top
Son dakika! TSK'dan Afrin açıklaması: Bin 595 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika! TSK'dan Afrin açıklaması: Bin 595 terörist etkisiz hale getirildi

 - Son Güncelleme: 17.02.2018 Cumartesi 15:38
Son dakika! TSK\'dan Afrin açıklaması: Bin 595 terörist etkisiz hale getirildi
- A +

TSK'nın Afrin'de terör örgütü PKK/PYD'nın işgal ettiği bölgelere yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın 29. gününde yapılan açıklamada, etkisiz hale getirilen terörist sayısının bin 595'e yükseldiği, 674 hedefin de imha edildiği bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından, Afrin'de terör örgütü PKK/PYD'nin işgal ettiği bölgelere yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 29. gününde devam ediyor.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında bugün, kara ve hava operasyonları sonucunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu 44 kişi etkisiz hale getirildi.

SAYI BİN 595'E YÜKSELDİ

Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilenlen teröristlerin sayısı ise bin 595 oldu. Afrin kırsalında son iki günde 9 köy ve 1 stratejik tepe teröristlerden temizlendi. Harekatın 28. günü itibarı ile 65 noktada hakimiyet sağlandı.

TERÖRDEN ARINDIRILAN NOKTALAR

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

Hasan Kelkavi, Celeme , Harab Summak, Yukarı Divan, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Duraklı köyleri, Racu beldesine bağlı Kude köyü, Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz ve Ömer Simo köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde , Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Kırmızı köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Muhammediye köyleri ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi’ni; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi.

674 HEDEF İMHA EDİLDİ

Öte yandan harekatın başlangıcından bu yana PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'e ait 674 hedef hava harekatlarıyla imha edildiği bildirildi.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN