Back To Top
Soylu'dan 'Kaftancıoğlu'nun korumaları neden alındı' sorusuna cevap

Soylu'dan 'Kaftancıoğlu'nun korumaları neden alındı' sorusuna cevap

 - Son Güncelleme: 22.11.2019 Cuma 14:09
Soylu\'dan \'Kaftancıoğlu\'nun korumaları neden alındı\' sorusuna cevap
- A +

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun koruma polislerinin çekilmesi ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Soylu "Neyi var da özel koruma kararı veriliyor? Sosyal medyadan tehdit almayan mı var? Yüzlerce insan sosyal medyadan tehdit alıyor" dedi. Kaftancıoğlu'nun tüm korumalarının çekildiğini belirten Soylu "Tehdit mehdit yok, olursa veririz. Sorumluluğu alıyorum" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun koruma polislerinin çekilmesi ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyaman Soylu "Neyi var da özel koruma kararı veriliyor? Sosyal medyadan tehdit almayan mı var? Yüzlerce insan sosyal medyadan tehdit alıyor" dedi. 

Hürriyet'e konuşan Bakan Soylu şunları kaydetti: Neyi var da özel koruma kararı veriliyor? Sosyal medyadan tehdit almayan mı var? Yüzlerce insan sosyal medyadan tehdit alıyor. Tüm korumaları çekildi. Tehdit mehdit yok, olursa veririz. Sorumluluğu alıyorum.

NE OLMUŞTU?

Canan Kaftancıoğlu için 'Emniyet'in Koruma Şubesi' tarafından sağlanan iki kişilik koruma ekibi iki hafta geri çekilmişti.

Seçim sürecinde ve sonrasında tehditler aldığı gerekçesiyle kendisine Emniyet Müdürlüğü tarafından sağlanan koruma desteğinin, 9 Kasım'da sona erdirilen Kaftancıoğlu ile ilgili TBMM'de soru önergesi verilmişti. Olay sonrasında TBMM'de soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, İçişleri Bakanlığı'na geri çekmenin gerekçesini sormuştu.

Koruma ekiplerinin geri çekilmesi sonrası açıklamada bulunan Canan Kaftancıoğlu "Yaklaşık 2 yıldır gece gündüz demeden birlikte çalıştığımız ve ailemden biri olarak kabul ettiğim emniyet müdürlüğünün çok kıymetli mensuplarına en içten teşekkürlerimi sunarım. Karara gelince, benim için teferruattır demirden korksaydım trene binmezdim" açıklamasını yapmıştı.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN