Tanju Özcan'dan sert 'kayyum' cevabı

Tanju Özcan'dan sert 'kayyum' cevabı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye'nin almış olduğu son kararları değerlendirirken konuk olduğu programda 'kayyum kararı'na yönelik olarak ise "Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım" dedi.

Habertürk TV'de gazetecilerin sorularına yanıt veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediyenin almış olduğu son kararlar hakkında konuştu.

"Ben çıktım açıklama yaptım, halkın sözcüsü oldum. Seçimden önce söz veren biriyim ben. Ne dedim? Sığınmacılara yardımı keseceğim dedim. Ben sözümün gereğini yerine getirdim" diyen Özcan, "Bir şeyi özetleyelim. Ben ırkçı veya faşist değilim. Ama ben Türk milletinin geleceğini korumaya çalışan, çocuklarımızın geleceğini korumaya çalışan sorumluluk sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım" dedi.

'Ayrımcılık iddialarını kabul ediyorum' diyen Özcan, "ayrımcılık suçu işlediğimi kabul etmiyorum. Hayatım boyunca ayrımcıydım ben. Ne açıdan ayrımcıyım? Mesela, kadın-erkek konusunda ayrımcıyım. Fakir-zengin konusunda, ben fakirden yana ayrımcıyım. Bolu'daki yabancıların yüzde 70'i Iraklı. Irak'ta savaş mı var, ne işleri var?" şeklinde konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Özcan konuşmasında "Misafirlik artık çok uzadı. Dönüş için hazırlık yapılmalı. Açıklamalarımın halkta karşılığı yüzde 85. Resmi rakamlara göre Bolu'da sığınmacı sayısı 16 bin" dedi.

'Ben bedel ödemekten korkmuyorum' diyen Özcan, "Kayyum atayacaklarmış, kim atayacakmış kardeşim, alnını karışlarım. Kayyum atanması için terör örgütüyle ilişkili olmanız lazım" diye ekledi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN