Back To Top
Tayyip Mahmut'un kurtarılma görüntüleri ortaya çıktı

Tayyip Mahmut'un kurtarılma görüntüleri ortaya çıktı

 - Son Güncelleme: 12.02.2019 Salı 17:52
Tayyip Mahmut\'un kurtarılma görüntüleri ortaya çıktı
- A +

Kartal'daki faciadan sağ çıkarılan 9 yaşındaki Tayyip Mahmut'un kurtarılma anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Çalışma sırasında kurtarma ekibinden bir görevlinin küçük çocuğa "Seni buradan çıkarayım maça götüreceğim. Hangi takımlısın?" diyerek teselli etmesi dikkat çekti.

Kartal'da çöken binanın enkazında 9 sonra kurtarılan Tayyip Mahmut Alemdar'ın kurtarılma görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde arama kurtarma personelinin küçük Mahmut’a "Bu görüntülere sonradan bakıp güleceğiz hep beraber" dediği anlar amatör kameraya yansıdı.

Yükleniyor...

Enkaz altında cep telefonu kamerası ile kaydedilen görüntülerde arama kurtarma ekipleri Mahmut’un sesini alabilmek için etraftakileri susturduğu ve Mahmut'a seslenerek ulaşmaya çalıştığı görülüyor.

"BİZİ ZİYARETE GELECEKSİN TAMAM MI?"

AFAD ekibi küçük Mahmut’a "Bir daha vur amcam” diyerek Mahmut’un enkaz parçalarına vurmasıyla irtibata geçmeye çalıştı. Kurtarma esnasında küçük çocuğun moralini yüksek tutmaya çalışan arama kurtarma ekipleri “Bizi ziyarete geleceksin tamam mı ? Bu videoyu sana atacağız, güleceğiz buna hep beraber” dediği görülüyor.

19-02/12/20190210_2_34843026_41512230.jpgCumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal'da bina çökmesi sonucu yaralanan Azra Havva Tekgöz ve TayyipMahmut Alemdar'ı, tedavi gördükleri Kartal Doktor Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyaret etti.

Daha sonra Mahmut Tayyip’i Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti ve küçük çocuğa taraftarı olduğu Trabzonspor forması ve futbol topu hediye etti. Erdoğan Sen forma istemişsin al sana Trabzonspor forması” diyerek formayı küçük çocuğa hediye etti.

İSTANBUL/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN