Back To Top
TEV burs sonuçları açıklandı mı? TEV burs sonuçları sorgulama sayfası

TEV burs sonuçları açıklandı mı? TEV burs sonuçları sorgulama sayfası

TEV burs sonuçları açıklandı mı? TEV burs sonuçları sorgulama sayfası
- A +

Geçen aylarda yapılan TEV burs mülakatlarının ardından şimdi gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Mülakata giren binlerce öğrenci burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. İşte TEV burs sonuçlarının açıklanma tarihi…

Türk Eğitim Vakfı tarafından her yıl üniversite öğrencilerine verilen “TEV Eğitim Bursu” sonuçları ile ilgili gelecek son dakika haberleri anbean takip ediliyor. İşte, 2 - 22 Eylül tarihinde arasında başvurusu yapılan TEV Eğitim Bursu sonuçları ile ilgili bilgiler…

BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019-2020 eğitim-öğretim yılı TEV Eğitim Bursu sonuçları henüz açıklanmamıştır. Geçen yıl 7 Aralık’ta açıklanan TEV burs sonuçları kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

BURS SONUÇLARI AÇIKLAMA SAYFASI

BURS SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Türkiye genelinde oluşturulan Burs Komisyonları, müracaat eden ve mülakatlara katılan adaylar arasından seçilenlerin evraklarını imzalı tutanak ile TEV’e gönderecekler. Kesin sonuçlar TEV tarafından açıklanacak. Burs almaya hak kazanan öğrencilere e-posta veya SMS yoluyla sonuçlar duyurulacak. TEV dışında her hangi bir kurum açıklaması ya da bildirimlerin geçerliliği yoktur.

NOT: mülakatı geçemeyen adaylar evraklarını üniversitesinin burs ofisi veya öğrenci işlerinden alabilir.

19-12/09/tev-burs-sonuclarijpgg.jpg

BURS ÖDEMESİ NASIL OLACAK?

TEV Eğitim Bursu kazanan öğrencilere Ekim ayından geçerli olmak üzere, Aralık ayından itibaren ilk ödeme yapılacak. Burs Ekim-Haziran arası olarak 9 ay boyunca verilecek. 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi bursu 700 TL olarak belirlenmiştir.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN