Togg siparişleri nasıl olacak? Ön sipariş ne zaman başlıyor?

Togg siparişleri nasıl olacak? Ön sipariş ne zaman başlıyor?

Yerli aracımız TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş merak edilen konular hakkında açıklamalarda bulundu. TOGG siparişlerinin nasıl yapılacağını ve ön siparişlerinin olup olmayacağı internet üzerinden sıklıkla araştırılmaya başlandı. Mart ayının sonunda araçların satışa sunulacağının yanı sıra siparişler için de tarih verildi.

Türkiye'nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı projesi TOGG, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. 2023 Mart ayında satışa sunulacak olan araçlar için ön sipariş olup olmadığı merak konusu olurken açıklamalar da peş peşe geldi. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, ön siparişler için tarih verirken siparişlerin ise nasıl alınacağına ilişkin bilgilendirmeleri yaptı.

TOGG SİPARİŞLERİ NASIL YAPILACAK?

Yapılan açıklamalar üzerine Mart ayında satışa sunulacak olan araçların ön siparişi ise Şubat ayında yapılacağı belirtildi. İlk senesinde 20 bin aracın üretileceği ifadelerini kullanan Gürcan Karakaş, araçların fiyatlarının ve donanımlarının ise Şubat ayında belli olacağının altını çizdi. TOGG satın almak isteyenler ise online ya da TOGG deneyim merkezlerine giderek kolaylıkla sipariş verebilecek. Karakaş, bazı araç üreticilerini eleştirerek açıklamalarına devam ederken ya sen gel depozito ver araç üç gün sonra gelecek ifadelerini kullanmayacaklarını aynı zamanda reklam peşinde değil sipariş almak istediklerinin de altını çizdi.

TOGG ön sipariş

TOGG'DA ÖNCELİK HAKKI

TOGG Ceo'su Gürcan Karakaş, öncelik hakkının vatandaşta olduğunu belirterek şubat ayında siparişlerinin bireyse kullanıcılara öncelik verileceğini 2023 yılında teslim edileceğinin ifadelerini kullandı.

MODEL VE BATARYA

Araçlar üzerinde model çalışmaları devam ettiği belirtilirken TOGG, CEO'su Gürcan Karakaş, modeller hakkında tek bir kelime olmadığını harf ve sayı veya yalnızca sayılardan oluşacağını belirtti. TOGG firması rakiplere batarya satacağını ifade ederken yüzde 50 oranında ortak girişimle kurulmasıyla 2023 yılından sonra batarya modül ve paketlerinin seri üretiminin yapılacağına vurgu yaptı.  

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN