Back To Top
'Toprak Dede'yi kırmızı kazak giyip, ağaçlara sarılarak andılar

'Toprak Dede'yi kırmızı kazak giyip, ağaçlara sarılarak andılar

 - Son Güncelleme: 22.01.2020 Çarşamba 13:38
\'Toprak Dede\'yi kırmızı kazak giyip, ağaçlara sarılarak andılar
- A +

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celal Ekinci ve öğrenciler, dün hayatını kaybeden TEMA Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca'yı, kırmızı kazak giyerek andı.

'Toprak dede' olarak bilinen Hayrettin Karaca'nın 97 yaşında hayatını kaybetmesi nedeniyle Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi.

TEMA Vakfı İl Temsilciliği ile iş birliğinde düzenlenen törende İl Milli Eğitim Müdürü Celal Ekinci ve öğrenciler, Hayrettin Karaca ile özdeşleşen kırmızı kazak giydi.

Ekinci ve öğrenciler, Karaca'nın ağaca sarılırken çekilen fotoğrafında olduğu gibi bahçedeki ağaçlara sarılarak sevgi çemberi oluşturdu. Öğrenciler, doğayı ve çevreyi koruyacaklarına da söz verdi.

ANISINA 100 FİDAN EKİLECEK

Müdür Ekinci, "Türkiye toprak dedesini kaybetti. Büyük üzüntü içerisindeyiz. Milli Bakanlığı olarak 81 ilde eş zamanlı olarak toprak dedemizi andık ve onun için 100 fidanı bugün toprakla buluşturacağız. Kendisi gibi kırmızı kazaklar giyerek onu anmak istedik" dedi.

KAYSERİ/DHA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN