Back To Top
Trump'tan bir tweet daha: Ateşkes çok iyi gidiyor

Trump'tan bir tweet daha: Ateşkes çok iyi gidiyor

 - Son Güncelleme: 20.10.2019 Pazar 17:17
Trump\'tan bir tweet daha: Ateşkes çok iyi gidiyor
- A +

ABD ile Türkiye arasında sağlanan anlaşma kapsamında 120 saat ara verilen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin tweet atan Trump, Savunma Bakanı Esper'in "Ateşkes çok güzel tutuyor" sözlerini alıntıladı ve şöyle dedi: Ateşkes çok güzel tutuyor. Çabucak biten bazı ufak tefek çatışmalar oldu. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor.

ABD ile Türkiye arasında sağlanan anlaşma kapsamında 120 saat ara verilen Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin tweet atan Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'in "Ateşkes çok güzel tutuyor" sözlerini aktararak yeni açıklamalarda bulundu.

Trump yaptığı paylaşımda "Ateşkes çok güzel tutuyor. Çabucak biten bazı ufak tefek çatışmalar oldu. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor" ifadelerini kullandı.

Muharebe ya da ateşkes bölgelerinde ABD askeri bulunmadığını duyuran Trump "Petrolü güvenliğe aldık. Askerleri eve getiriyoruz!" dedi.

19-10/20/ddddd.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN