Back To Top
TSK'nın eğittiği yerel polisler Telabyad'da göreve başladı

TSK'nın eğittiği yerel polisler Telabyad'da göreve başladı

 - Son Güncelleme: 14.01.2020 Salı 19:57
TSK\'nın eğittiği yerel polisler Telabyad\'da göreve başladı
- A +

Barış Pınarı Harekatı ile terör unsurlarından temizlenen Suriye'nin Telabyad kentinde, TSK'nın eğittiği yerel kolluk güçler görevlerine başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suriye'nin Rakka kentine bağlı Telabyad ilçesinde genel güvenliği sağlamak için Türkiye'de eğitim gören 420 yerel polisi göreve başladı.

Telabyad'da genel güvenliği sağlamak ve olası saldırıları önlemek için görevlendirilen 420 yerel polis, Türkiye'deki eğitimlerinin ardından göreve başladı.

1 AY UYGULAMALI EĞİTİM ALDILAR

Yerel polisler, toplumsal olaylara müdahale, polis mevzuatı, genel disiplin, meskun mahal ve operasyon eğitimi, el yapımı patlayıcı imhası ile olay yeri inceleme konularında Türkiye'de yaklaşık 1 ay uygulamalı eğitimler aldı.

Her sabah içtima yapan polisler, eğitimleri tekrarlayarak olaylara karşı mücadele için hazır bekliyorlar.

20-01/14/dc1bd9e6bd36054df631e7175e32d71b-1579010752.jpg

"BÖLGELERDE ASAYİŞİ SAĞLAYACAĞIZ"

Telabyad Emniyet Müdürü Fayiz Muhammed, "Türkiye’de yaklaşık bir ay boyunca eğitim aldık. Bugün itibariyle kent merkezinde 420 yerel güvenlik gücü olarak göreve başladık. Birimlere ayrılarak bölgede asayişi sağlayacağız" dedi.

TELABYAD/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN