Back To Top
Tunceli Belediyesi'nin banka hesaplarına SGK haczi

Tunceli Belediyesi'nin banka hesaplarına SGK haczi

 - Son Güncelleme: 15.01.2020 Çarşamba 13:32
Tunceli Belediyesi\'nin banka hesaplarına SGK haczi
- A +

Tunceli Belediyesi'ne ait maaş, vergi, resim, harç hesaplarına SGK tarafından haciz konuldu.

SGK Tunceli İl Müdürlüğü tarafından Tunceli Belediyesi'nin maaş, vergi, resim, harç hesaplarına haciz konuldu.

Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu; belediyenin maaş, vergi, resim ve harç hesaplarına haciz konulduğunu duyurdu.

Fatih Maçoğlu yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Belediye şirketimizin, Tunceli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne 31.12.2019 tarihi itibarıyla 4 milyon 761 bin 424 lira 20 TL SGK prim borcu bulunmaktadır.

Mayıs 2018 tarihinden itibaren SGK prim tutarları ödenmemektedir. Bu ödeme biz yönetime gelmeden önce de yapılmamaktaydı. Yönetime geldiğimizde kamuoyuyla da paylaştığımız gibi devrolan borçlardan kaynaklı SGK ödemesini gerçekleştirememekteyiz.

PERSONELİN MAAŞLARI ÖDENEMEDİ

Belediye kanunun 15. maddesine göre belediyelerin vergi, resim harç ve iller bankası payına haciz konulamayacağı açık bir şekilde belirtilmiştir. Buna rağmen kanuna aykırı hareket edilerek belediyemizin vergi, resim harç ve iller bankası payına haciz konulduğu için belediyemiz personelinin maaşları ödenememiştir.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN