18.02.2020  21:31

Tüpraş'tan İzmit Rafinerisi için açıklama

Tüpraş, dün gece Tüpraş İzmit Rafinerisi meşalesinde (flare) alev boyunda kontrollü olarak geçici yükselme olduğunu bildirdi. Tüpraş'tan yapılan açıklamada, 'Olayın insan ve çevre sağlığı açısından olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır' denildi.

+
-

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bulunan, Türk sanayisinin merkezinde yer alan TÜPRAŞ rafinerisinde büyük bir yangın çıktığı ileri sürüldü. Paylaşılan görüntülerde tüm Körfezi aydınlatan ışık halkın korku ve panik yaşamasına neden oldu.

Yangının ünitedeki bir arızadan kaynaklandığı, bacadan alevler yükseldiği ileri sürüldü. TÜPRAŞ bölgesinde geçen aylarda da bir yangın çıkmıştı.

Fakat vatandaşların korkmasına neden olan görüntülerin rafinerin bacalarından çıkan tahliye alevi olduğu anlaşıldı. TÜPRAŞ’ta zaman zaman söz konusu alevin büyüdüğü ve uzak mesafelerden de görünür hale geldiği aktarıldı.

TÜPRAŞ'TAN AÇIKLAMA

Olay ile ilgili Tüpraş'tan yapılan açıklamada, "Üretim süreçlerimize ilişkin sıra dışı bir gelişme söz konusu olmayıp, alev boyunun işletme şartlarına bağlı olarak yükselmesi veya değişmesi normaldir. Olayın insan ve çevre sağlığı açısından olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Rafinerimizde operasyonlarımız normal şekilde devam etmektedir." denildi.

20-02/19/whatsapp-image-2020-02-19-at-111329.jpeg

 

 

DİĞER HABERLER
PTT'den ücretsiz maske nasıl alınacak?
Kadın işçileri de unutmadı
Adım adı seyahat izin belgesi almanın yolu
Binlerce lira zarar etti
9 ilde 15 noktaya daha karantina
İBB sorumluluğunu yerine getirmeli
İşte karantinaya alınan il, ilçe, mahalle, köy listesi