Back To Top
Türk-İş'ten uluslararası işçi konfederasyonlarına 'Barış Pınarı' mektubu

Türk-İş'ten uluslararası işçi konfederasyonlarına 'Barış Pınarı' mektubu

Türk-İş\'ten uluslararası işçi konfederasyonlarına \'Barış Pınarı\' mektubu
- A +

Türk-İş, uluslararası işçi sendikaları konfederasyonlarına Barış Pınarı Harekatı'nın uluslararası kurallara uygun ve meşru bir operasyon olduğunu anlatan mektup gönderdi.

Türk-İş'ten, uluslararası işçi sendikaları konfederasyonlarına Barış Pınarı Harekatı'nın uluslararası kurallara uygun ve meşru bir operasyon olduğunu anlatan mektup gönderildi.

Konfederasyondan yapılan yazılı açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı'nın uluslararası kurallara uygun ve meşru bir operasyon olduğunu dünyaya anlatmak üzere Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın imzasıyla bir mektup hazırlandı.

Mektup, 163 ülkede 207 milyon işçiyi temsil eden Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC), 38 Avrupa ülkesinde 45 milyon işçiyi temsil eden Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) ve 34 ülkedeki 59 ulusal konfederasyona üye 23 milyon işçiyi temsil eden Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu Asya Pasifik (ITUC-AP) kurumlarına gönderildi.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN