Back To Top
TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir?

TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir?

TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir?
- A +

TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir? yurt dışında tıp eğitimi görmüş vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. 2019 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) için geri sayım başladı. TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir?

TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir? Yurt dışında eğitim gören ve Türkiye'de yer alan kamu ve kuruluşlarında çalışmak için TUS sınavına hazırlanan adaylar, sınav tarihini merak ediyor. 10 Ocak tarihinde sona eren 2019 TUS sınavı başvurularının ardından, gözler sınav tarihine çevrildi. Peki TUS tarihi açıklandı mı? 2019 TUS ne zaman, kimler başvurabilir? tüm detaylar haberimizde... 

19-02/12/tus1.jpg

2019 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) için geri sayım başladı. Sınava başvurular, 03-10 Ocak 2019 tarihleri arasında elektronik ortamda tamamlandı. 2019 TUS sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yurt dışında tıp eğitimi görmüş vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Yurt dışında eğitim gören ve Türkiye'de yer alan kamu ve kuruluşlarında çalışmak için TUS sınavına hazırlanan adaylar, sınav tarihini merak ediyor.

TUS sınavı bu yıl 24 Şubat 2019 tarihinde yapılacak ve sınav sonuçları 21 Mart 2019 tarihinde açıklanacak.

19-02/12/tus.jpg

KİMLER TUS BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR?

Durumları aşağıdaki maddelere uyanlar 2019-TUS ilgili dönemine başvurabilirler.

a) Tabip yada tıp dışı meslek mensubu olarak eczacı, kimyager veya veteriner olmak ya da bu alanlarda eğitime devam ediyor olmak.

b) Türk Soylu Yabancılar için Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalışabilmelerine İlişkin 2527 Sayılı Kanun kapsamında bulunmak.

c) Meslek ve sanatını uygulamasına ve uzman olmak istediği dalda çalışmasına engel teşkil edebilecek bedeni ve ruhi bir hastalığı olmamak.

d) Burstan doğan mecburi hizmetlerini sınav gününden itibaren üç ay içinde bitirecek durumda olmak.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN