Back To Top
Uludağ'da hayvanlar kışı tok geçirecek

Uludağ'da hayvanlar kışı tok geçirecek

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 17:48
Uludağ\'da hayvanlar kışı tok geçirecek
- A +

Bursa'da Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yoğun kar yağışının yaşandığı Uludağ'da yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz köpekleri elleriyle besledi. Dündar, köpeklerin aç kalmaması için yol kenarlarına bolca kuru mama bıraktı.

Uludağ'da birkaç gündür devam eden yoğun kar yağışı beyaz cenneti kısa içerisinde beyaza bürüdü. Bu durumdan en fazla etkilenen ise sahipsiz hayvanlar oldu. Kardan dolayı yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanların imdadına Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yetişti.

Hayvanların yiyecek bulmakta zorlanmalarına duyarsız kalmayan Dündar, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Uludağ’a çıkarak yol boyunca gördüğü köpekleri kuru mama ile besledi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sahipsiz hayvanların aç kalmalarını önlemek için, kar yerden kalkana kadar yiyecek dağıtmaya devam edecek.

20-01/12/bursa-hayvan-besleme-1.jpg

163 HAYVAN BARINAKTA TEDAVİ EDİLDİ

Dündar, Avrupa’nın en güzel ve modern barınağı olarak gösterilen Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne sahip olduklarını hatırlatarak "Bu barınağımızda hayvanların bakım ve tedavilerini yaparak sağlıklı hale getiriyoruz.

20-01/12/bursa-hayvan-besleme-2.jpg

Ekiplerimiz kış aylarının başlamasıyla birlikte Uludağ bölgesinde yaptıkları çalışma ile zorlu kış şartlarında yaşamını sürdüremeyecek durumda olan yaşlı, hasta ve yavru olmak üzere toplam 163 hayvanı toplayarak barınağa götürdü. Bu hayvanlar sağlığına kavuşturuldu. Bazıları sahiplendirildi. Diğerleri ise kış aylarının bitmesinin ardından doğal ortamına bırakılacak. Yoğun kar yağışından dolayı beyaza bürünen Uludağ’da yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanlara kuru mama bıraktık. Hayvanların kış aylarını tok geçirmeleri adına ekiplerimiz düzenli olarak yiyecek bırakmaya devam edecek" dedi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN