Back To Top
'Uzman çavuşlar şehit olunca cennete giriyor ama orduevine giremiyor'

'Uzman çavuşlar şehit olunca cennete giriyor ama orduevine giremiyor'

 - Son Güncelleme: 21.01.2019 Pazartesi 11:17
\'Uzman çavuşlar şehit olunca cennete giriyor ama orduevine giremiyor\'
- A +

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, sözleşmeli uzman çavuşların kadroya alınacağı ifade ederek "Bu kardeşlerimiz şehit olunca cennete giriyor ama orduevine giremiyor. Orduevinde ne var? Açalım, eşiyle çocuğuyla kardeşlerimiz gelsin otursun. Ben bunun da olacağına inanıyorum" dedi.

'Meclis’in uzman çavuşu' diye hitap edilen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sözleşmeli uzman çavuşların kadroya alınacağı müjdesini veren Yönter, "Orduevinde ne var? Açalım, eşiyle çocuğuyla kardeşlerimiz gelsin otursun" dedi.

19-01/21/thumbs_b_c_54f8f8a864d5aba3a9b60816ee52c5e5-1548056670.jpg

"OY HESABI YAPMIYORUZ, MESELELER ÇÖZÜLSÜN"

Türkiye gazetesine konuşan Yönter "Ben kendimi uzman çavuş, jandarma hissediyorum. Bu kahramanların problemlerinin çözülmesi konusunda bütün samimiyetimizle çalışıyoruz. Meseleye siyasi bakmıyoruz. Oy hesabı yapmıyoruz. Uzmanlar, TSK’nın belkemiğidir. Şu anda vatanın dağında taşında soğuk demeden beka mücadelesi veriyorlar. Fırat’ın doğusunu yerle yeksan edeceksek bunu uzman çavuşlarımız yapacak. Bu kardeşlerimiz kadro istiyorlar. Söz de aldık, oldu sayıyoruz. Uzman çavuşlarımız gösterilen her hedefe ulaşıyor. Bu kardeşlerimiz şehit olunca cennete giriyor ama orduevine giremiyor. Orduevinde ne var? Açalım, eşiyle çocuğuyla kardeşlerimiz gelsin otursun. Ben bunun da olacağına inanıyorum" açıklamasını yaptı.

"BAŞARIYA İNANIYORUZ"

Seçim çalışmalarının iyi gittiğini belirten Yönder, "Etaplar halinde belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Birinci etapta yaklaşık 249 ikinci etapta yaklaşık 423 belediye başkanımızı açıkladık. Kalanları önümüzdeki günlerde ilan edeceğiz. 51 ilde demokratik yarışa katılacağız. Cumhur İttifakı’nın tabiatı kapsamında 30 büyükşehirde AK Parti ile uzlaştık. Başaracağımıza inanıyoruz. Genel başkanımızın da dediği gibi ‘Beka mı? Belediye mi?’, kesinlikle ‘beka’ diyoruz. Biz bu konuya ‘3 belediye fazla aldık, 5 belediye kaybettik’ şeklinde bakmadığımızı söyledik. 31 Mart’ta Türklüğün ve Türkiye’nin bekası, milletin bekası kazanacak" dedi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN