Back To Top
Vuhan'dan dönen Türk yolcular karantinadan çıkarıldı

Vuhan'dan dönen Türk yolcular karantinadan çıkarıldı

 - Son Güncelleme: 11.02.2020 Salı 16:35
Vuhan\'dan dönen Türk yolcular karantinadan çıkarıldı
- A +

Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilen Türk yolcular hakkında açıklama yapan Sağlık Bakanı Koca "Hastanede takip edilen sağlık personeli ve uçuş mürettebatı karantinadan çıkartıldı" dedi. Çin dışında 24 ülkeye de yayılan koronavirüs salgını ile ilgili Koca "Koronavirüs tespitinde üretilen yerli kit, 90-120 dakikalık sürede sonuç veriyor. Geçen hafta bu kit kullanılmaya başlandı" diye konuştu.

Çin'in Vuhan kentinden tahliye edilen Türk yolcular hakkında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Hastanede takip edilen sağlık personeli ve uçuş mürettebatı karantinadan çıkartıldı. 14 günlük gözlem süresini evlerinde tamamlayacaklar" dedi.

Bakan Koca "Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde gözetim altında tuttuğumuz yolculardan 3. kez alınan numunelerin sonuçları da negatif çıktı" diye konuştu.

Koca şöyle devam etti: Pandemi eylem planımız mevcut, her yıl güncelleniyor. 2019 Eylül ayında bu eylem planımızı Bilim Kurulu'muzun önerisiyle güncellemiştik. Yeni tip koronavirüs salgınının duyulmasından itibaren tedbirlerimizi devreye soktuk."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN