Yarın hava nasıl olacak? 21 Ocak Cuma İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

Yarın hava nasıl olacak? 21 Ocak Cuma İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu

21 Ocak Cuma gününün hava durumu vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yarının hava durumu açıklandı. Peki yarın hava nasıl olacak? İşte detaylar...

'Yarın hava nasıl olacak?' sorusunun cevabı işe ve okula gidecek olan vatandaşlarımız tarafından merak ediliyor. İl il hava durumunu sizler için hazırladık. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre hava sıcaklığının Trakya kesiminde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

YARIN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin iç ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Karadeniz'in batısı, Eskişehir, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan ve Hakkari çevreleri ile Antalya'nın batı kıyılarının yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ile Antalya'nın batı kıyılarında yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve zirai don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

basliksiz-10.jpg

YARIN İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul'da yarın hava sıcaklığı en düşük 6, en yüksek 10 derece olacak. En düşük nem oranı %65, en yüksek nem oranı ise %96 olacak.

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screenshot-1.jpgscreenshot-1-001.jpg

YARIN ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Ankara'da yarın hava sıcaklığı en düşük -4, en yüksek 6 derece olacak. En düşük nem oranı %39, en yüksek nem oranı ise %66 olacak.

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screenshot-2.jpg

YARIN İZMİR'DE HAVA NASIL OLACAK?

İzmir'de yarın hava sıcaklığı en düşük 7, en yüksek 13 derece olacak. En düşük nem oranı %66, en yüksek nem oranı ise %93 olacak.

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screenshot-3.jpg

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu. zamanla çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerde kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BURSA 2°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

EDİRNE 0°C, 5°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

İSTANBUL 6°C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kıyılarının yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren kıyılarının yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli( 40-60 km / sa) olarak esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve zirai don don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR -8°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma)öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

DENİZLİ 0°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma)öğle saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR 6°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor.

MUĞLA -1°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu ve yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, Antalya'nın batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Göller Yöresinde güneyli yönlerden kuvvetli( 40-60 km / sa)olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin, kıyılarında hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA -1°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, batı kıyıları öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

ISPARTA -4°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN 3°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Eskişehir çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

ANKARA -5°C, 6°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ESKİŞEHİR -4°C, 7°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

KAYSERİ -14°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA -6°C, 6°C

Parçalı bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu bölge genelinin (Kastamonu ve Sinop dışında) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU -8°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren kar yağışlı

KASTAMONU -9°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

SİNOP 4°C, 11°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ZONGULDAK 5°C, 12°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalık ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinse Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli( 40 - 70 km / sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BAYBURT -16°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu

SAMSUN 3°C, 12°C

Parçalı bulutlu

TOKAT -7°C, 4°C

Parçalı ve bulutlu

TRABZON 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, Ardahan ve Hakkari çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor. Bölge genelinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

BİNGÖL -14°C, -8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM -15°C, -4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -11°C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu

VAN -14°C, -2°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve zirai don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

DİYARBAKIR -8°C, 3°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP -8°C, 2°C

Parçalı bulutlu

MARDİN -7°C, 0°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT -7°C, 2°C

Parçalı ve az bulutlu

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN