Back To Top
Yavaş'ın 'borç' isyanı: Kredi için onay istedik, muhalefet reddetti

Yavaş'ın 'borç' isyanı: Kredi için onay istedik, muhalefet reddetti

 - Son Güncelleme: 30.11.2019 Cumartesi 16:10
Yavaş\'ın \'borç\' isyanı: Kredi için onay istedik, muhalefet reddetti
- A +

Belediyenin 200 günlük raporuna ilişkin konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş "Belediyenin 8.5 milyar borcu var. Kredi için onay istedik, muhalefet reddetti" diyerek belediye meclisindeki AK Parti'li ve MHP'li üyelere tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediyenin 200 günlük raporu hakkında konuştu.

Belediyenin son mali durumunu yakın zamanda halka açıklayacağını ifade eden Yavaş "'Madem 350 milyon bütçe fazlanız var, buradan yapın ne yapacaksanız’ denildi. Şunu unuttular; belediyenin 8.5 milyar borcunu" dedi.

Yavaş şöyle devam etti: "Şu anda eskiden kalan 400 milyon liralık SGK prim borcu var. Bununla ilgili hacizler geliyor belediyeye. Böyle olunca acil projeleri hayata geçirmek için 700-750 milyon liralık kredi istemiştik. MHP tümüyle reddetti’ hiç verilmesin' diye. AKP grubu ‘400 milyon lira verilsin bu para ile eski borçlar ödensin, eski müteahhitlere ödensin’ diyor. Ayrıca 'işçi alacaklarının ikramiyeleri ödensin' diyorlar. Krediler belli proje karşılığında isteniyor; ama ret oldu."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN