Back To Top
Yenişehir Belediyesi sele karşı teyakkuzda

Yenişehir Belediyesi sele karşı teyakkuzda

 - Son Güncelleme: 12.01.2020 Pazar 18:09
Yenişehir Belediyesi sele karşı teyakkuzda
- A +

Mersin'de kenti etkisi altına alan şiddetli yağışların oluşturduğu olumsuzlukları engellemek üzere Yenişehir Belediyesi'ne bağlı ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Mersin'de yağmur sularının oluşturabileceği sel ve taşkınlara karşı teyakkuza halinde olan Yenişehir Belediyesi ekipleri, sorunlara anında müdahale etti. İlçede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit "Bütün ekiplerimizle sahada teyakkuz halindeyiz, oluşturduğumuz kriz masasında kentimizi gözlem altına aldık, en ufak soruna anında müdahale ediyoruz.” dedi.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce Mersin için 'kırmızı kod' uyarısı yapıldı. Yenişehir’de şiddetli yağışların afet oluşturma ihtimaline karşı belediye ekipleri harekete geçti. Kenti etkisi altına alan şiddetli yağmur nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukları engellemek için Yenişehir Belediyesine ait ekipler mahallelerde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

20-01/10/yenisehir-sel2.jpg
 
“EKİPLERİMİZ KENTİN HER YERİNDE NÖBET TUTUYOR”
 
Sahada kesintisiz bir çalışma başlatan Yenişehir Belediyesine ait ekipler su taşkınlarının olduğu yerlere zamanında müdahale ederek olası felaketlerin önüne geçti. Şiddetli yağışlar nedeniyle çöken ve yolları kapatan istinat duvarlarına müdahale edilerek kapanan yollar açıldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit "Öncelikle Erdemli ve Mut ilçelerinde kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum.
 
Yenişehir Belediyesi olarak, Büyükşehir Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışmalarımıza yoğun ve titiz bir şekilde devam ediyoruz. Ekiplerimiz, kentin her yerinde adeta nöbet tutuyor. Vatandaşlardan gelen ihbarlara anında müdahale ediliyor. Şiddetli yağışların bir afete dönüşmemesi için tüm ekiplerimizle birlikte sahadayız" ifadelerini kullandı.
 
20-01/10/yenisehir-sel3.jpg
 
“YAĞIŞTAN ETKİLENEN ALANLARI TESPİT ETTİK”
 
Yenişehir’in birçok yerinde incelemelerde bulunan Özyiğit, Çavak (Köyü) Mahallesi’nde yaptığı açıklamada "Doğa dengesi bozuldu bunu yapan da maalesef biz insanlarız, betonlaşmaya yöneldik ve betonlaşma karşısında gerekli yeşil alan üretmedik. Diğer ilçelerimize nazaran Yenişehirimiz biraz daha az hasar aldı. Toprağın yumuşak olduğu yerlerde sıkıntılar var, yaşamsal tehlike oluşmaması için ekiplerimiz sahada büyük bitr mücadele vererek çalışıyor.
 
Gece boyunca kontrollerimizi yaptık. Bölgemizde ağır bir felaket yaşanıyor, yaraları sarmaya devam edeceğiz. Yağıştan yoğun olarak etkilenen yerleri tespit ettik, Yenişehir’de bu alanlarla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz. Önümüzdeki 6-7 ay sürecinde Yenişehir’de büyük sorun yaşayacağımız yer kalmayacak" dedi. Özyiğit, Müftü Deresi’ni gözlem altında tuttuklarını ve olası bir sıkıntıda derhal müdahale edeceklerini vurguladı.
 
 
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN