Back To Top
YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'den açıklama geldi

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM'den açıklama geldi

YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM\'den açıklama geldi
- A +

YKS ek tercih sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Binlerce kişi "YKS ek tercih sonuçları açıklandı mı?" sorusunun yanıtını araştırıyor. ÖSYM'den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Üniversitelere kayıt için gerekli belgelere ve tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ÖSYM 2019 YKS ek tercih sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi YKS tercih sonuçlarını resmi web sitesinden duyurdu.

Herhangi bir üniversiteye yerleştirilen öğrenciler ek tercih sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenebilir.

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

20 Eylül tarihinde alınan YKS ek tercihlerinin sonuçları 28 Eylül tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl da YKS ek tercih sonuçlarının bugün (19 Eylül 2019)'da açıklanması bekleniyordu. Sonuçlar açıklandı.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacak.

ÜNİVERSİTE KAYIT BELGELERİ NELER OLACAK?

a) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

b) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

c)Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

e) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN