Back To Top
YÖKDİL başvurusu ne zaman nasıl yapılacak? YÖKDİL sınavı ne zaman? Soruları Ankara Üni hazırlıyor

YÖKDİL başvurusu ne zaman nasıl yapılacak? YÖKDİL sınavı ne zaman? Soruları Ankara Üni hazırlıyor

 - Son Güncelleme: 08.09.2019 Pazar 09:31
YÖKDİL başvurusu ne zaman nasıl yapılacak? YÖKDİL sınavı ne zaman? Soruları Ankara Üni hazırlıyor
- A +

YÖKDİL sınavına başvurular 13 - 23 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar 3 Kasım 2019'da sınava girecek. YÖKDİL sonbahar dönemi Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilecek. Geç başvuru işlemleri 2 Ekim'de yapılacak. İşte detaylar...

YÖKDİL sınavı için hazırlıklar tüm hızıyla sürerken yabancı dil seviyesini belgelemek isteyen ya da akademik kariyer hedefleyen binlerce kişisınavı heyecanla bekliyor. "YÖKDİL başvuruları ne zaman başlıyor?" ya da "YÖKDİL sınavı ne zaman?" soruları sıkça araştırılıyor.

YÖKDİL BAŞVURULARI NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK? 

YÖKDİL başvuruları ÖSYM takvimine göre 13 - 23 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. YÖKDİL geç başvuru işlemleri ise, kurumun internet sitesinden 2 Ekim'de saat 23:59'a kadar tamamlanacak.

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

2019 sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 3 Kasım 2019'da Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılacak. YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık ÖSYM tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, fen, sağlık ve sosyal bilimler alanlarında uygulanmaya devam edecek. 

YÖKDİL NEDİR?

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN