Back To Top
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte YÖKDİL sınav soru ve cevapları

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte YÖKDİL sınav soru ve cevapları

 - Son Güncelleme: 04.11.2019 Pazartesi 10:48
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte YÖKDİL sınav soru ve cevapları
- A +

Geçen yıl iki defa yapılan YÖKDİL sınavının 2019 yılında da iki defa yapılması kararlaştırılmıştı. 3 Kasım 2019 Pazar günü yapılan sınavın soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. İşte YÖKDİL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih…

Bilindiği gibi YÖKDİL sınavı YÖK’ün koordinasyonunda Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nin ortak çalışması sonucunda yapılırdı. En son 3 Kasım’da sınava giren adaylar, YÖKDİL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. İşte detaylar…

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

3 Kasım 2019 Pazar günü yapılan YÖKDİL sınavının sonuçları ÖSYM’nin açıkladığı resmi tarihe göre 28 Kasım 2019’dur. İlgili kurum tarafından herhangi bir değişiklik yapılmazsa sonuçlar bu tarihte açıklanacak.

19-11/04/yokdill.jpg

SINAV 3 KASIM’DA YAPILDI

Güz dönemini YÖKDİL sınav başvuruları hatırlanacağı üzere 13 Eylülde başlamış 23 Eylülde bitmişti. ÖSYM tarafında sınavın 3 Kasım 2019 Pazar günü yapılmasına karar verilmişti. Ve beklenen gün geldi geçti. Sınava giren adaylar, artık gözünü soru- cevapların değerlendirmesi ve sonuçların açıklanmasına çevirmiş durumda.

DİĞER BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Yapılan sınavın cevap kağıtları ÖSYM tarafından optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirmeye alınacak. Değerlendirmeler sonrasında yalnızca doğru cevaplar dikkate alınıp yanlışlar dikkate alınmayacaktır. Sınav sonrası sorularla ilgili itirazlar incelenip ÖSYM ve yargı mercilerince iptal edilen sorular devre dışı bırakılıp geçerli soruların değerlendirmesi tekrar yapılıp puanlama yapılacak. Adayların doğru cevapları toplanacak ve 100 puan üzerinden değerlendirilecek.

SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını https://sonuç.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecekler. Adaylara ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN