Back To Top
YÖKDİL sınavı ne zaman 2019? YÖKDİL başvuruları nasıl yapılıyor? Tarih belli oldu

YÖKDİL sınavı ne zaman 2019? YÖKDİL başvuruları nasıl yapılıyor? Tarih belli oldu

YÖKDİL sınavı ne zaman 2019? YÖKDİL başvuruları nasıl yapılıyor? Tarih belli oldu
- A +

YÖKDİL sınavının ne zaman olduğunu sorgulayanlar, başvuruların nereden ve nasıl yapılacağını da araştırıyor. Öte yandan YÖKDİL sınav ücretleri de 2019'da en çok merak edilenler arasına girdi. Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) için tarih belli oldu. 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak YÖKDİL sınavının başvurularının başlayıp başlamadığı merak ediliyor. Peki YÖKDİL başvuruları ne zamana kadar sürecek? YÖKDİL sınav ücreti ne kadar? YÖKDİL sınav başvuruları nereye ve nasıl yapılıyor? İşte yanıtı…

 

ÖSYM tarafından yapılan YÖKDİL sınavı için beklenen haber geldi. Daha önce yayınlanan takvime göre; 3 Kasım 2019’da yapılacak YÖKDİL sınavına başvuruları nasıl yapılacağı ve sınav ücretinin ne kadar olacağına dair detaylar paylaşıldı. On binlerce öğrencinin ter dökeceği YÖKDİL sınav başvuruları ÖSYM’nin resmî sitesi üzerinden alınacak. YÖKDİL sınavına girecek olan adaylar, başvuru işlemlerini tamamlayıp sınavın yapılacağı tarihi bekleyecek. Peki YÖKDİL sınavı ne zaman? YÖKDİL sınav başvurusu nereye ve nasıl yapılıyor? YÖKDİL sınav ücreti ne kadar? İşte YÖKDİL ile ilgili tüm aradıklarınız…

YÖKDİL SINAV BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre, YÖKDİL başvuruları 13 Eylül 2019 ile 23 Eylül 2019 tarihleri arasında alınacak.

7. YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM'nin yer verdiği 2019 sınav takviminde YÖKDİL 7. sınavı 3 Kasım 2019 tarihinde yapılacak.

YÖKDİL NEDİR?

YÖKDİL Sınavı, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) yaptığı YÖKDİL sınavının ÖSYM tarafından yapılacağı tarih geçen aylarda açıklanmıştı. YÖKDİL'e yükseköğretim kurumlarında TUS, DUS, lisansüstü eğitim, EUS ve doçentlik sınavına girecek adaylar dâhil oluyor. Sınav, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler bölümlerinde, Almanca, İngilizce, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleşecek.

19-06/12/yokdil-sinavi-ne-zaman-2019-yokdil-basvurulari-nasil-yapiliyorjpgg.jpg

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN