Back To Top
YÖK'ten 15 Temmuz Üniversitesi iddiasına cevap: Hacettepe Üniversitesi bölünmeyecek

YÖK'ten 15 Temmuz Üniversitesi iddiasına cevap: Hacettepe Üniversitesi bölünmeyecek

 - Son Güncelleme: 06.08.2019 Salı 13:00
YÖK\'ten 15 Temmuz Üniversitesi iddiasına cevap: Hacettepe Üniversitesi bölünmeyecek
- A +

YÖK, Hacettepe Üniversitesi'nin bölüneceği ya da adının değiştirileceğine ilişkin herhangi bir çalışma bulunmadığını belirterek "Kurulumuzda bu kapsamda bir çalışma yapılmadığı gibi bu haberlere mesnet teşkil edebilecek başkaca herhangi bir girişim de bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

Yükseköğretim Kurulu, (YÖK), Hacettepe Üniversitesinin bölüneceği ya da adının değiştirileceğine ilişkin herhangi bir çalışma bulunmadığını duyurdu.

YÖK'ten yapılan açıklamada, yükseköğretim sisteminde önemli bir yere sahip Hacettepe Üniversitesinin bölüneceği ya da adının değiştirileceğine ilişkin iddiaları içeren haberlerin sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde paylaşıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Kurulumuzda bu kapsamda bir çalışma yapılmadığı gibi bu haberlere mesnet teşkil edebilecek başkaca herhangi bir girişim de bulunmamaktadır." ifadesine yer verildi.

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN