Back To Top
Yönetim Bilişim Sistemleri nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri taban puanları ve ek kontenjanları açık

Yönetim Bilişim Sistemleri nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri taban puanları ve ek kontenjanları açık

 - Son Güncelleme: 06.08.2019 Salı 14:10
Yönetim Bilişim Sistemleri nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri taban puanları ve ek kontenjanları açık
- A +

Yönetim Bilişim Sistemleri taban puanları ve ek kontenjan sayıları, ek tercih süresinde araştırılıyor. Bölümle alakalı bilgisi olmayanlar ise, ‘Yönetim Bilişim Sistemleri nedir?’ sorusunun yanıtını arıyor. Tüm bu gelişmeler ise karar.com’da yer alıyor…

Üniversite yerleştirme sonuçlarının 6 Ağustos 2019 Salı günü açıklanmasının ardından ek kontenjan süresi boyunca, ‘Yönetim Bilişim Sistemleri nedir, taban puanları ve ek kontenjan sayıları kaç?’ gibi detaylar merak edilmeye başlandı. İşte Yönetim Bilişim Sistemleri taban puanları…

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ NEDİR?

Yönetim Bilişim Sistemleri okuyan ya da tercih etmek isteyen adayların kafasında oluşan konulardan biri de “Yönetim Bilişim Sistemleri mezunları ne iş yapar?’ sorusudur. Bu sorunun yanıtını aramak için arama motorlarına ‘Yönetim Bilişim Sistemleri nedir, ne iş yapar?’ veya ‘Yönetim Bilişim Sistemleri iş imkânları neler?’ şeklinde konu başlıkları yazılarak aranır. Bilişim alanında Veri Yapıları Yönetim Sistemleri, Web Tasarımı, Programlamaya Giriş ve Bilgisayar Ağları gibi derslerin olduğu YBS’nin yönetim alanında Pazarlama Araştırmaları, Yönetim ve Organizasyon ve İşletme Finansı tarzında birçok dersler bulunuyor. Adayların bilişim ya da yönetim alanına yönelmelerini sağlayacak olan ilk adımlar bu dersler olacak, şayet bu iki alan altındaki derslerde ilginin hangilerine daha fazlaysa, hangi alanda ki derslere karşı yeteneği bulunuyorsa ya da alınan derslerden hangilerini rahatlıkla kavrayabiliyor ve üzerlerine siz de bir şeyler ekleyebiliyorsa adaylar, o alandaki meslek dallarına yönelebilir ve kariyerini emin adımlarla planlayabilir.

19-08/06/yonetim-bilisim-sistemleri.jpg

BİLİŞİM ALANINDAKİ MESLEKLER

Yönetim Bilişim Sistemleri Bilişim Alanı, Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanı, içerik fotoğrafı, Veri Tabanı Uzmanı, Programcı, Veri Tabanı Analisti, Sistem Analisti ve Tasarımcısı, Network Uzmanı, SEO Uzmanı, Ağ Sistemleri Yöneticiliği, Veri Bilimci (Veri Analisti) IT Uzman vb. gibi unvanlarda görev yaparlar.

YÖNETİM ALANINDAKİ MESLEKLER

Yönetim Bilişim Sistemleri Yönetim Alanı, içerik fotoğrafı, İş Geliştirme Uzmanı / Yöneticisi, İnsan Kaynakları Uzmanı / Yöneticisi, Satış Pazarlama Uzmanı / Yöneticisi, İş Zekâsı Uzmanı / Yöneticisi, Proje Yöneticisi, ERP Uzmanı / Yöneticisi, İş Analisti, Akademisyen vb. gibi unvanlarda görev yaparlar.

DİĞER GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN