20.10.2019  09:17

YPG, Tel Abyad'da hastane yakıp Öcalan'ın posterini astı

Terör örgütü YPG, Tel Abyad ve çevre yerleşimlere sağlık hizmeti veren tek hastaneyi talan etti. Bina önüne teröristbaşı Öcalan'ın posterini asan teröristler aynı zamanda hastanenin bazı servislerini içindekilerle birlikte ateşe verdi.

+
-

Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan, Tel Abyad'daki tek hasteneye YPG/PKK'nın verdiği hasarı görüntüledi.

Bina içindeki çekimlerde hastaneye ait çok sayıdaki tıbbi cihazın artık yerinde olmadığı ve örgüt tarafından çalındığı fark edilirken, hastanenin bazı servislerinin içindekilerle ateşe verilerek tamamen kullanılamaz hale getirildiği ortaya çıktı.

19-10/20/ana-manset-2-1571563726.jpg

Diğer taraftan, ABD'nin YPG ile PKK'yı birbirinden ayrı gösterme çabalarına karşın Fırat'ın doğusunda teröristlerden kurtarılan pek çok yerde örgütün kullandığı teröristbaşı Abdullah Öcalan resimleri çıkıyor.

  

ÖCALAN'IN POSTERİNİ YERLEŞTİRDİ

Hastaneden elde edilen görüntülerde de binanın girişine teröristbaşının büyük boy fotoğrafının yerleştirildiği göze çarptı. 

Tel Abyad'da örgüte ait karargahlarda görüntülenen Öcalan resimleri, YPG ile PKK'nın birbirinden farklı yapılar olmadığının kanıtları olarak kayıtlara geçti. 

19-10/20/ana-manset-2-1571563754.jpg

NE OLMUŞTU?

Milli Savunma Bakanlığı da dün yaptığı açıklamada, Tel Abyad Hastanesi'nin hızlı şekilde hizmete sokulması için yapılan incelemede, hastanedeki cihazların terör örgütü PKK/YPG tarafından yakılarak kullanılamaz hale getirildiğinin ve bir kısım malzemenin de teröristler tarafından kaçırıldığının tespit edildiğini belirtmişti.

TEL ABYAD/AA
 

DİĞER HABERLER
Bağışların hangi bankalara yapılacağı belli oldu
Erdoğan yeni yardım kampanyasını duyurdu
Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışlar başladı
Koronavirüs trafiği
''Biz Bize Yeteriz Türkiyem''
Online ilk kabine toplantısı
Paranız varsa ödeyin, yoksa yardım toplayın