Back To Top
YPG'li teröristler Kuzey Suriye'den sivil kıyafetlerle kaçıyorlar

YPG'li teröristler Kuzey Suriye'den sivil kıyafetlerle kaçıyorlar

 - Son Güncelleme: 15.10.2019 Salı 21:01
YPG\'li teröristler Kuzey Suriye\'den sivil kıyafetlerle kaçıyorlar
- A +

Kuzey Suriye'de YPG'li teröristlerin, sivil kıyafetlerle yerel halkın arasına karışıp kaçmaya çalıştığı tespit edildi. Terör örgütünün ayrıca TSK'nın envanterindekilere benzer silahlarla sivillere yönelik saldırılar düzenlendiği ortaya çıktı. YPG ayrıca üyelerine yerel Arap halkı kıyafetleri konusunda talimat verirken, sivil kıyafetlerle kaçan teröristler sivillere 'provokasyon' amaçlı saldırı da gerçekleştirdi.

Türkiye'nin, Kuzey Suriye'de başlattığı Barış Pınarı Harekatı başarıyla devam ederken, terör örgütünün silahlarını bırakıp sivillerin arasına karıştıkları belirlendi. 

Rasulayn ve Tel Abyad'ın kontrol altına alındığı harekatta, terör örgütü YPG/PKK'lı teröristlerin sözde elebaşlarının bölgeden kaçabilmek için her yolu denedikleri tespit edildi.

ÖRGÜTTEN 'SİVİL KIYAFET GİYİN' TALİMATI

Terör örgütünün bölgedeki sözde alay sorumlularının, kendi adamlarını ve silahlarını bırakıp sivillerin arasına karıştıkları ve bölgeyi terk etmeye çalıştıkları ortaya çıktı.

Örgüt ayrıca tüm mensuplarına mutlaka yerel Arap halkının sivil kıyafetlerinden giymeleri konusunda talimat verdi.

Uluslararası kuruluşların raporlarında yer alan, 'terör örgütünün kız, erkek ayrımı gözetmeksizin çocuk yaştaki masum insanları silah altına alarak gözünü kırpmadan ölüme gönderdiği' bilgisi de teslim olan teröristlerin ifadelerinde yer aldı.

SİVİLLERE YÖNELİK SALDIRINDA SİLAH OYUNU

Barış Pınarı Harekatı ile dağılan terör örgütü, bir yandan da uluslararası kamuoyunu yanıltmaya devam ediyor.

19-10/15/20191015_2_38754131_48498304.jpg

TSK'nın envanterindekilere benzer nitelikteki bazı silahlarla sivillere yönelik saldırılar düzenleyen teröristlerin, böylelikle uluslararası kamuoyunu yanıltmayı amaçladığı ifade ediliyor.

19-10/15/20191015_2_38754131_48498305.jpg

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN