Back To Top
Yunanistan'a Türk jetleri cevabı: Ege'de herhangi bir taciz olayına karışmadılar

Yunanistan'a Türk jetleri cevabı: Ege'de herhangi bir taciz olayına karışmadılar

 - Son Güncelleme: 25.03.2019 Pazartesi 17:48
Yunanistan\'a Türk jetleri cevabı: Ege\'de herhangi bir taciz olayına karışmadılar
- A +

Güvenlik kaynakları, Ege'de Türk jetlerinin herhangi bir taciz olayına karışmadığını, uçakların mutat görevlerini yaptığını bildirdi. Bağımsızlık Günü kutlamaları nedeniyle Agathonisi'ye giden Yunanistan Başbakanı Çipras, "Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından taciz edildiğini" iddia etmişti.

Güvenlik kaynakları, Ege'de Türk jetlerinin herhangi bir taciz olayına karışmadığını, uçakların mutat görevlerini yaptığını bildirdi. Bağımsızlık Günü kutlamaları nedeniyle Agathonisi'ye giden Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, "Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından taciz edildiğini" iddia etmişti.

Çipras konuşmasında şunları söylemişti: "Az önce Agathonisi'ye varışım esnasında Türk Hava Kuvvetleri'nin bazı uçakları tarafından karşılanma şerefine layık görüldüm. Anlaşılan bağımsızlık günümüze onlar da katılmak istedi. İçerisinde bulunduğum helikopteri, Yunan uçaklarının (olay mahalline) varışına dek, alçak manevralar yapmak zorunda bıraktılar. Her zaman olduğu gibi (uçaklarımız) ulusal sahamızı ihlal eden güçleri uzaklaştırdı."

 

ANKARA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN