Back To Top
İstanbul’un fethine kin kusan Profesör Erbay Bardakçıoğlu açığa alındı

İstanbul’un fethine kin kusan Profesör Erbay Bardakçıoğlu açığa alındı

İstanbul’un fethine kin kusan Profesör Erbay Bardakçıoğlu açığa alındı
- A +

İstanbul'u fetheden Osmanlı'ya sosyal medya hesabında "barbar ve bağnaz bir kabile" diyerek hakaret eden Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu açığa alındı. İstanbul'un fethine kin kusan Bizans hayranı Bardakçıoğlu gelen tepkiler üzerine paylaşımını silmişti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, büyük tepki toplayan İstanbul’un fethiyle ilgili hakaret içeren paylaşımı nedeniyle açığa alındı. İstanbul'u Fetheden Türklere "bağnaz ve barbar kabile" diyerek hakaret eden Bardakçıoğlu gelen yoğun tepkiler üzerine paylaşımını silmişti. 

"BARBAR VE BAĞNAZ"

ADÜ Veterinerlik Fakültesi Zootekni Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu’nun kişisel sosyal medya hesabından 29 Mayıs’ta yaptığı, İstanbul’un fethiyle ilgili “Bugün muhteşem bir uygarlık olan Doğu Roma İmparatorluğu’nun başkenti Konstantinopolis’in barbar ve bağnaz bir kabile tarafından işgalinin yıl dönümü” paylaşımı tepki topladı.

"BİZANS SEVİCİ AKADEMİSYEN"

Gelen tepkiler üzerine sosyal medyadaki paylaşımını silen Prof. Dr. Bardakçıoğlu’na ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da sosyal medyadan yazdığı, “Terör sevici akademisyenlerimizden sonra Bizans sevici akademisyenimiz de oldu. Bilsinler ki Hira Dağı’nın evlatları Olimpos Dağı’nın evlatlarını mutlak ve yeniden mağlup edeceklerdir” sözleriyle tepki gösterdi.

REKTÖR YİNE SOSYAL MEDYADA DUYURDU

Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu hakkında yaptığı paylaşım nedeniyle soruşturma başlatan ADÜ Rektörü Bircan, Bardakçıoğlu’nun açığa alındığını yine sosyal medya hesabından duyurdu. Birincioğlu’nun “İlgili öğretim üyesinin sosyal medyadaki kabul edilemez paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı, ceza soruşturması başlatıldı ve açığa alındı.

CİDDİYETLE TAKİP EDİLECEKTİR

Bu paylaşımları nedeniyle haklı olan tepkinizi tehdit, hakaret ve küfür gibi ifadeler kullanarak değersizleştirmeyelim. Süreç tarafımızdan ciddiyetle takip edilecektir” şeklindeki paylaşımı, takipçileri tarafından büyük beğeni topladı.

AYDIN/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN