31.05.2020  13:54
SON GÜNCELLEME: 
31.05.2020  17:41
KAYNAK: 
ANKARA/AA

Güneşli havaya 'sağanak' arası! 3 bölgeye kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji, Türkiye'nin kuzey ve iç batı kesimleri için sağanak uyarısında bulundu. Buna göre Trakya, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Aydın, Muğla, Isparta ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji, 5 il için DE kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Buna göre Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ta 4 gün boyunca yağışlı ve serin hava öngörölüyor.

+
-

Türkiye'nin kuzey ve iç batı kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. 

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Giresun ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde (Toroslar mevki) sağanak ve gök gürültülü sağanak meydana geleceği, diğer yerlerde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı öngörülüyor.

AYDIN, MUĞLA VE ISPARTA İÇİN UYARI

Yağışların, Trakya Kesimi, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Aydın, Muğla, Isparta ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın, Batı Akdeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. 

5 İL İÇİN DE SAĞANAK UYARISI

Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ta akşam saatlerinden itibaren serin ve yağışlı sistemin etkili olacağı belirtildi.

Yağışlı havanın Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ta önümüzdeki 4 gün boyunca aralıklarla etkili olduktan sonra cuma günü bölgeyi terk edeceği tahmin ediliyor.

CUMA GÜNÜNDEN SONRA ARTACAK

Sıcaklıkların cuma gününden itibaren hissedilir sevideye artacağı ve mevsim normalleri üzerine çıkacağı öngörülüyor. Açıklamada ayrıca kuvvetli rüzgar ile yağışların oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. 

DİĞER HABERLER
Sivas, Kayseri ve Yozgat'a sağanak uyarısı
Yaralanan işçiyi tehditle susturmuş
Ölmek istemiyorum
Arda Turan’a FETÖ'den ikinci kez takipsizlik kararı
Depremlerin kaynağı çizilmemiş faylar
Üsküdar'da çekirdek yemenin cezası ne kadar?
Gelecek ufkunu kaybetti, 'biz kaç kişiyiz' psikolojisine girdi