Back To Top
Hakkari’nin doğal güzellikleri Bursa’da tanıtıldı

Hakkari’nin doğal güzellikleri Bursa’da tanıtıldı

Hakkari’nin doğal güzellikleri Bursa’da tanıtıldı
- A +

Hakkâri Üniversitesi Öğretim Görevlisi Murat Adıyaman, kentin doğal güzelliklerini fotoğraflarıyla Bursafotofest’te tanıttı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle 4-13 Ekim 2019 tarihleri arasında ‘hava, su, toprak, doğaya dönüş’ temasıyla düzenlenen Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivaline (BursaFotoFest) 16 ülkeden 230 fotoğrafçı katıldı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ve birbirinden güzel fotoğrafların sergilendiği festivalde Hakkâri Üniversitesinde görevli fotoğraf sanatçısı Murat Adıyaman da “Hakkari’de Doğa, İnsan ve Spor” isimli fotoğraf sergisiyle katıldı. Hakkari’nin doğal güzelliklerini tanıtan Murat Adıyaman, “Hakkâri, Türkiye’de belki de insan ve doğa ilişkisinin yaşamın merkezinde en çok rol oynadığı kentlerden biri. Hakkâri kar manzarası, dağları, buzul gölleri, nehirleri, asırlık buzulları ile muhteşem bir doğası var. Ben de bu sergimde Hakkâri’nin Alpleri aratmayan muhteşem tabiatını sporla keşfedenleri yansıtmaya çalıştım” dedi.

HAKKARİ/İHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN