25.05.2020  15:53
SON GÜNCELLEME: 
25.05.2020  15:57
KAYNAK: 
GAZZE/AA

Hamas'tan 'direniş' çağrısı: İsrail'i mağlup etmenin tek yolu

Hamas, kapsamlı bir halk direnişinin İsrail'i mağlup etmenin ve toprakları geri almanın tek yolu olduğunu belirterek 'direniş' çağrısı yaptı.

+
-

Hamas, bir kez daha halkı direnişe çağırdı. Hamas Sözcüsü Hazım Kasım, İsrail'in Lübnan'ın güneyinden çekilmesinin 20. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, "İsrail'in Lübnan'ın güneyinden çıkması, halk tarafından yapılan fedakarlıklar ve direnişin ardından gerçekleşti. Kurtuluş yolu, şehitlerin ve gazilerin kanı ile mahkumların acılarıyla döşenmiştir." ifadesini kullandı.

"LÜBNAN'DAKİ ÇABA ÖNEMLİYDİ"

İsrail'in yirmi yıl önce Lübnan'ın güneyinden çıkarılmasının, "siyonist projenin hezimete uğratılabileceğinin" açık bir göstergesi olduğunu aktaran Kasım, direniş güçlerinin çabalarını birleştirmesinin önemine dikkati çekti. 

"TEK YOL DİRENİŞ"

Kasım açıklamasında şunları kaydetti:

"İsrail'in yirmi yıl önce Lübnan'ın güneyinden, 1982'de Sina'dan, 2005'te Gazze'den çekilmesi, işgalcilerden toprakları geri almanın ancak halk tarafından desteklenen kapsamlı bir direnişle gerçekleşebileceğinin kanıtıdır. İsrail'i mağlup etmenin ve toprakları almanın tek yolu direniş." 

NE OLMUŞTU?

İsrail ordusu 1978'de işgal ettiği Lübnan'dan 25 Mayıs 2000'de çekilmişti.

DİĞER HABERLER
Balıkesir'de göğsünden vurulan asteğmen öldü
Eşinden boşanan kadın abisi tarafından vuruldu
Avukatlara polisten biber gazlı müdahale
MEB'den kritik karar!
14 yaşındaki çocuğa gözaltı
Adaletsizliği, hukuksuzluğun sorumlusu Erdoğan'dır
Baktığımda fabrika yerinde yoktu