Back To Top
60 yıldır bıyıklarını kesmeyen adam: Rakiplerim öldü, bir tek ben kaldım

60 yıldır bıyıklarını kesmeyen adam: Rakiplerim öldü, bir tek ben kaldım

 - Son Güncelleme: 15.01.2020 Çarşamba 21:27
60 yıldır bıyıklarını kesmeyen adam: Rakiplerim öldü, bir tek ben kaldım
- A +

1,5 metre uzunluğundaki bıyıklarıyla Türkiye'nin bıyık şampiyonu olan Hacı Kırbaç, rakiplerinin ölmesiyle tek kaldığını söyledi. Bıyıklarını gören yerli ve yabancı turistlerle her gün fotoğraf çekildiğini belirten Kırbaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine "Fötr şapka olmasa daha iyi olur" dediğini aktardı.

Erzurum'un Horasan ilçesinde 60 yıldır bıyıklarını kesmeyen 'Horasanlı Pala' lakaplı Hacı Kırbaç (76) iki rakibinin hayatını kaybetmesiyle, Türkiye'de kendisinin tek kaldığını söyledi.

Bıyıklarının boyunun 1,5 metreye ulaştığını söyleyen Hacı Kırbaç, "Benimle fotoğraf çekilmek için kuyruğa giriyorlar. Rakiplerim öldüğü için Türkiye'de ben tek kaldım" dedi.

"BIYIKLARIMIN SIRRINI KİMSEYLE PAYLAŞMAYACAĞIM"

Horasan ilçesinde oğlu Muhammet ile birlikte berberlik yapan 5 çocuk, 36 torun sahibi Türkiye bıyık şampiyonlarından Hacı Kırbaç, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra siyasilerden de ilgi görüyor. Yarım asırdan fazladır kesmediği bıyığının düzenli bakımını yapan Hacı Kırbaç, sırrını ise hiç kimseyle paylaşmayacağını söyledi.

Bakımının zahmetli ve masraflı olduğunu, ancak berber olması nedeniyle altından kolayca kalktığını anlatan Hacı Kırbaç, iş yeri de kendisi ile fotoğraf çekilenlerle dolu.

20-01/15/5e1eadd22269a220dcfe25ec.jpg

"CUMHURBAŞKANI 'FÖTR ŞAPKA OLMASA DAHA İYİ OLUR' DEDİ"

Türkiye'nin dört bir yanından kendisi ile fotoğraf çekilmeye gelenlerin olduğunu aktaran Kırbaç, şunları söyledi:

"Bıyıklarımı çok seviyorum. Sabah gelip müşteriye kapıyı açar açmaz, bıyıklarıma bakarım. 60 yıldır bıyıklarıma hizmet ettim. Özel bir bakımı var ama ben bu güne kadar kimseye söylemedim. Bundan sonra da söylemem, sır.

1,5 metre şu anda. İki rakibim vardı, onlar da vefat etti. Tek kaldım. Ölsem daha bıyık şampiyonu olan kimse kalmaz. Benden sonra uzatan kimse yok. Daha fazla uzatırım, ama rakibim olmadığı için yapmıyorum. Benim için süslü olsun yeter.

20-01/15/5e1eadf22269a220dcfe25f3.jpg

Sabahtan akşama kadar belki 100 kişi fotoğraf çektirmeye gelir. Çekince yayın yapıyor. Hem yurt içinden, hem yurt dışından fotoğrafımı çekmek için kuyruğa giriyorlar. Bu yaşta, bu bıyıkla hizmet eden bir şahsın müşterisi olmaz mı? Benim gibi bıyık uzatamazlar. Çünkü bu devirde kalmadı.

Cumhurbaşkanı ile 3 kez buluştuk. Benim başımda fötr vardı. Cumhurbaşkanı 'Bu olmasa daha iyi olur' dedi. Emine Hanım da, 'Yok pala onunla tanınmış' dedi. Devamlı fötr takarım. Ben kendime çok iyi bakarım. Kravatsız, fötr şapkasız dolaşmam."

ERZURUM/DHA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN