Back To Top
7 Eylül 2018 reyting sonuçları | Reytinglerde hangi yapım ipi göğüsledi?

7 Eylül 2018 reyting sonuçları | Reytinglerde hangi yapım ipi göğüsledi?

 - Son Güncelleme: 08.09.2018 Cumartesi 12:15
7 Eylül 2018 reyting sonuçları | Reytinglerde hangi yapım ipi göğüsledi?
- A +

7 Eylül 2018 reyting sonuçları hem yapımcı firmalar hemde kanallar tarafından merak ediliyor. Dün gece reyting yarışında hangi yapım ve kanal ipi göğüsledi? İşte 7 Eylül cuma gecesinin reyting sıralaması...

7 Eylül 2018 reyting sonuçları yapımcı firmalar ve kanallariçin önemli. Cuma gecesi reytinglerde hangi yapım ve hangi kanal ipi göğüsledi? Cuma gecesinin reyting sıralaması nasıl oldu? 4N1K İlk Aşk mı yoksa Güldür Güldür Show mu? Reytinglerde kim ne yaptı? Diziler, filmler, yarışmalar ve programların yanısıra ana haber bültenleri reyting sıralamasında kendisine iyi bir yer edinmek istiyor. 7 Eylül 2018 reyting sonuçları...

7 EYLÜL 2018 REYTİNG SONUÇLARI

7 Eylül reyting sonuçları 8 Eylül sumartesi sabahı erken saatlerde açıklandı.  Reytig sonuçlarını  haberimizden takip edebilirsiniz. 7 Eylül cuma günü reytinglerinde 4N 1K İlk Aşk, Güldür Güldür Show, Çarkıfelek yarıştı. 

Fox TV'de yayınlanan 4N1K İlk Aşk son bölümü ne kadar reyting aldı merak ediliyordu. Günün diğer programları, Show TV'de John Carter adlı yabancı sinema, Kanal D'de Çarkıfelek yarışması, ATV'de Aşk Ve Mavi dizisi kolaj bölümü, Star TV'de Sahte Kabadayı adlı yerli sinema ...  İşte 7 Eylül reyting sonuçları ilk 20 sıralaması...

18-09/08/7-eylul-reytingleri.jpg

REYTİNG ÖLÇÜM SİSTEMİNİN ÇALIŞMA ŞEKLİ NASIL OLUYOR? 

TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)

İZLENME ÖLÇÜMÜ NEDİR?

İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

İZLENME ORANI NE DEMEK?

İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN