22.01.2020  12:10

Ahmet Güneştekin'in sergisine ziyaretçi akını

Ahmet Güneştekin’in Pilevneli Mecidiyeköy’de açılan 'Hafıza Odası' isimli kişisel sergisi gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 9 Şubat’a kadar uzatıldı.

+
-

Ahmet Güneştekin'in PİLEVNELİ Project sunumuyla ve DAAX Corporation sponsorluğunda 6 Aralık’ta açılan 'Hafıza Odası' sergisi ziyaretçi akınına uğruyor.

Sanatçının katılımıyla her cumartesi Pilevneli Mecidiyeköy’de gerçekleşen interaktif sanat konuşmaları da oldukça ilgi görüyor. Sürenin uzatılmasıyla birlikte farklı konukların katılımıyla sanat konuşmaları da devam edecek.

20-01/22/20200121_2_40432951_51389229.jpg

'Hafıza Odası' sanatçının farklı sanatsal disiplinlerle etkileşim içinde çalıştığı işlerini bir araya getirerek, materyalleri yorumlama çeşitliliğine ve sergileme pratiğine bakıyor. Sergide sanatçının anıları çağrıştıran nesnelerle çalıştığı enstalasyonlarıyla birlikte dilin düşünme biçimleriyle olan ilişkisinden yola çıkarak çalıştığı video yerleştirmeleri sergileniyor. Sergide ayrıca sanatçının fragmanları anlatı olarak okunabilecek bir formda çalıştığı kırkyamaları, gerçeküstü ve grotesk seramikleri ve tuval yüzeyine dışbükey metal yarımküreler yerleştirerek çalıştığı işleri yer alıyor.

 

DİĞER HABERLER
Hasta taşıyan ambulans devrildi
'Yalancı negatif ya da pozitif mümkün mü?' Yavuz cevap verdi
İşte koronanın 'pik' yapacağı tarih
Tutuklulukları devam edecek
Cenazeler izinle gönderilecek
Memleketlerine dönemediler
Yok böyle kurnazlık!